1. Ana Sayfa
  2. Blog

iPhone Home Tuşu Ekrana Nasıl Getirilir?

iPhone Home Tuşu Ekrana Nasıl Getirilir?
+ - 0

iPhone home tuşu ekrana nasıl getirilir? Merak edenler için bu yazımızda Home tuşunun ekrana  konusunda bilgiler verecek ve sizlere yardımcı olacağız. Öncelikle iPhone modellerin Home tuşunda yaşanan sorunlar ile ilgili bazı açıklamalarda bulunalım. iPhone telefonlarda Home tuşu ilk olarak iPhone 7 ile dokunmatik hale geldi. Ancak bundan önceki modellerde dokunmatik özelliği bulunmaması ve çok sık kullanılan bir tuş olması çeşitli sorunları da beraberinde getirdi. Bunun ardından ise her kullanıcı için iphone home tuşu nasıl açılır? Sorusu gündeme gelmeye başladı. Peki, iPhone telefonlarda Home tuşu ekrana nasıl getirilir ve hangi yolların izlenmesi gerekir? bunlara daha yakından bakalım.

iPhone home tuşu ekrana nasıl getirilir? Sorusu için cevap arayacağımız bu yazımız ile  siz de kısa sürede Home tuşu konusunda yaşadığınız sorunları giderebilirsiniz. iPhone telefonlarda fiziksel olarak kullanılan Home tuşu bozulsa bile sorun edecek bir durum söz konusu değildir. Çünkü telefonlarda AssistiveTouch özelliğinin aktif edilmesi ile ekrana gelen uygulamayı bir Home tuşu gibi kullanmak mümkündür. Yani iphone assistive touch özelliği tam olarak iPhone’un dijital Home tuşu olarak görev yapar. Ayrıca bazı kullanıcılar bu özelliği fiziksel Home tuşlarına herhangi bir zarar gelemden direkt olarak aktif hale getirmekte ve kullanmaktadır. Daha sonradan yaşanacak sorunlara karşı önlemini alan kullanıcılar, AssistiveTouch özelliği sayesinde en başından önlemini almakta ve sonrasında bu tür sorunlarla karşı karşıya kalmaktan kurtulmaktadır.

iPhone AssistiveTouch Özelliğini Aktif Etme

Herhangi bir nedenle iPhone telefonunuzun üzerindeki fiziksel Home butonunda arıza meydana geldiyse ve ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, size bu konuda yardımcı olabiliriz. iPhone modellerinde Home butonu arızalanması halinde AssistiveTouch özelliğini aktif ederek yaşadığını soruna çözüm getirebilirsiniz. Çünkü AssistiveTouch özelliğinin aktif olması ile ekrana bir ikon gelir ve bu ikon tamamen fiziksel Home butonunun işlevlerini gerçekleştirir. Bu nedenle telefon üzerinde Home butonu bozulması halinde endişelenmenizi gerektirecek bir durum söz konusu değildir. Şimdi, AssistiveTouch özelliği aktif edilmesi için nasıl bir yol izlenmesi gerekir? Daha yakından inceleyelim.

  • İlk olarak Ayarlar – > Genel – > Erişilebilirlik – > AssistiveTouch menüsüne ulaşın. Daha sonra ise karşınıza çıkan ekranda AssistiveTouch’ı açın.
  • Dilerseniz AssistiveTouch özelliğini aktif hale getirmek için Siri’yi kullanabilirsiniz. Siri’ye sadece “AssistiveTouch aç” komotunu vermeniz yeterli olacaktır.
  • Bunların yanı sıra Ayarlar – > Genel – > Erişilebilirlik – > Erişilebilirlik Kestirmesi menüsüne gidin ve buradan kolayca AssistiveTouch’ı açın.

AssistiveTouch ile Hareket Özelliğini Aktif Edin

AssistiveTouch özelliği ile iPhone X ve sonrasında çıkan telefonlarda hızlı gezinme yapmak ve aynı zamanda çoklu görevleri gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. En son kullanılan öğelere ulaşarak çeşitli ayarlamalar da yapılabilmektedir. Aynı şekilde AssistiveTouch özelliği birden fazla parmak ile sürükleme ve kaydırma özelliğini aktif ederek telefonlarda farklı etkileşimlerde bulunmak mümkündür. Bunun için yapılması gereken ise hareket özelliğini açılmasıdır. Şimdi, AssistiveTouch ile hareket özelliğini açmak için yapılması gerekenler nelerdir? Daha yakından inceleyelim.

  • İlk olarak hemen AssistiveTouch menüsüne girin ve buradan Aygıt – > Daha Fazla – > Hareketler seçeneğine tıklayın.
  • Bunun ardından yapmak istediğiniz hareket için parmak sayısı seçimini yapın.
  • Parmak sayısını seçtikten sonra ekranda dönmeye başlayan dairelere göre parmaklarınızı kaydırın ve sürükleyin.
  • Tüm işlemleri yaptıktan sonra ise menü düğmesine basın ve süreci sonlandırın.

iPhone Home Tuşu Sorunlarında Hızlı ve Kaliteli Çözümler

iPhone modellerinde sıkça yaşanan Home tuşu ile ilgili sorunlar için siz de konusunda uzman ve tecrübeli personelleri ile hizmet veren firmamızı tercih edebilirsiniz. Firmamız, siz müşterileri için hızlı ve kaliteli çalışmaları ile öne çıkar. Bunun yanında tüm çalışmalarında titiz bir işçilik örneği gösterir. Bu yüzden yaşadığınız her türlü arızada telefonunuzu bize emanet edebilirsiniz. Aynı zamanda parça ve işçilik garantili hizmetleri ile her zaman sizleri güvence altına alır. Siz de iPhone telefonlarınızda karşı karşıya kaldığınız tüm arızalar için hemen bizimle iletişime geçebilir ve sizlere profesyonel anlamda yardımcı olmamızı sağlayabilirsiniz. Yapmanız gereken hemen bizimle iletişime geçmek ve hizmet almak istediğiniz sorunu belirtmek kadar basittir.

Yorum Yap