1. Ana Sayfa
  2. Genel

iPhone Hata Kodları Ve Tamir Süreçleri

iPhone Hata Kodları Ve Tamir Süreçleri
+ - 0

iPhone hata kodları ve tamir süreçleri iPhone telefonlarda zaman zaman çeşitli hata kodları ile karşılaşmak mümkündür. Bu hata kodları genel olarak sistem geri yükleme ya da güncelleme sırasında ortaya çıkar. Her hata kodu kendi içerisinde farklı bir sorunun işaret eder. Örneğin 4013 hata kodu iPhone’da sıkça görülen hata kodlarından biridir. Bu hata kodu genel olarak hafıza ile ilgili bir sorun olması halinde karşımıza çıkar. Ortaya çıkan bu sorunun çözümünde nand değişimi yapılması gerekir. Yani 4013 hata kodunun donanım kaynaklı bir soruna işaret ettiğini söylemek doğru olur. iPhone telefonlarda naz değişimleri konusunda uzman teknik servisler tarafından yapılmalıdır. Kullanıcıların kendi imkanları ya da çabaları ile bu soruna müdahale etmeleri tavsiye edilmez.

iPhone hata kodları ve tamir süreçleri için öncelikle yaşanan sorunun tam olarak neden kaynaklandığını araştırmak gerekir. Çünkü sorun yazılım ya da donanım kaynaklı olabilir. Örneğin iphone’dan okunurken veya iphone a yazılırken bir hata oluştu şeklinde bir sorun ile karşılaşılması halinde ilk olarak sorunun nedenlerini araştırmak çözüm konusunda yardımcı olur. Bunun yanında iPhone hata kodları, çeşitli uygulamalar ile çözüme ulaştırılabilir. Ancak burada hem kullanıcıların hem de uzman teknik servislerin yapabilecekleri bazı çalışmalar vardır. Kullanıcıların her soruna kendi çabaları ile müdahale edebilmeleri söz konusu olmadığı için teknik servislerden yardım almak gerekebilir. Ayrıca telefonda farklı sorunlar neden olmamak için de yine profesyonel bir yardım alınması özellikle tavsiye edilir. Şimdi, iPhone modellerinde karşılaşılan hata kodların daha yakından bakalım.

  • (iPhone modeli) adlı iPhone’a geri yüklenemedi. Bilinmeyen bir hata oluştu (9)
  • (iPhone modeli) adlı iPhone’a geri yüklenemedi. Bilinmeyen bir hata oluştu (4005)
  • (iPhone modeli) adlı iPhone’a geri yüklenemedi. Bilinmeyen bir hata oluştu (4013)
  • (iPhone modeli) adlı iPhone’a geri yüklenemedi. Bilinmeyen bir hata oluştu (4014)

iPhone Hata Kodları Çözümü İçin Yapılması Gerekenler

iPhone telefonalrda bazı hata kodları ile karşı karşıya kalınması halinde bazı hususların gözden kaçırılmaması gerekir. Bunların başında hata kodlarının yazılım mı yoksa donanım mı kaynaklı olduğudur. Çünkü iPhone 4013 hata kodu genel olarak bakıldığında donanım kaynaklı bir hata kodu olarak karşımıza çıkar. Burada yapılması gereken telefonun içinde yer alan nand entegresinin değiştirilmesi olmaktadır. Hafızaya bağlı bir nedenden dolayı ortaya çıkan bu hata kodu sorunun çözülebilmesi için entegrenin değiştirilmesi zorunlu olabilir. Bu yüzden profesyonel bir yardım almak ve değişimin teknik servisler tarafından yapılması gerekir. Bunların dışında kullanıcıların kendi imkanları ile yaşadıkları iPhone hata kodu sorunları için birtakım çözüm yöntemlerinden bahsetmek mümkündür. iPhone hata kodları için yapılması gerekenler aşağıdaki gibi sıralanabilir;

  • iPhone hata kodları konusunda öncelikle iTunes yazılımının en son sürümünün yüklenmesi gerekir. En son sürümün yüklenmesinin ardından kurulum işlemini tekrar yapılmaya çalışılmalıdır.
  • Bunun ardından iPhone yeniden başlatılmalıdır. iPhone’un yeniden başlatmak için ses kısma tuşu + telefonu kapatma tuşuna basılması yeterli olur. Ekranda Apple logosunu görmek yeterlidir.
  • iPhone X ve üzeri modellerde ise öncelikle ses açma düğmesi basılı tutulur ve bırakılır. Daha sonra ise ses açma düğmesine basılır ve bırakılır. Son olarak telefonu kapama düğmesine Apple logosu ekrana gelene kadar basılı tutulur.
  • Bunun ardından cihaz orijinal USB kablosu yardımı ile bilgisayara bağlanır.
  • Bilgisayara bağlanan telefon için iTunes ekranında güncelleme ya da geri yükleme seçeneği görüldüğü anda yeniden sistem kurulumu yapılabilir.

iPhone Hata Kodları İçin Kaliteli Çözümler

iPhone geri yükleme ya da güncelleme işlemleri sırasında sizler de çeşitli hata kodları ile karşılaşmanız halinde hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Konusunda uzman ve deneyimli teknisyenleri ile sizlere hizmet veren firmamız, aynı zamanda hızlı ve güvenilir çözümleri ile öne çıkar. Bunun yanında parça ve içlik garantisi ile hizmet sunan firmamızda, hata kodlarına bağlı olarak değişim yapılması gereken donanım parçaları tamamen firmamız güvencesi altında değiştirilir. Eğer siz de iPhone hata kodlarından biri ile karşı karşıyaysanız ve bir türlü bu sorunun üstesinden gelemiyorsanız, hemen bizi arayın ve sizlere en kısa sürede hızlı ve aynı zamanda kaliteli çözümler ile yardımcı olalım.

Yorum Yap