1. Ana Sayfa
  2. Blog

iPhone Elmada Kalıyor

iPhone Elmada Kalıyor
+ - 0

iPhone elmada kalıyor sorunu konusunda sizlere çözüm önerileri sunacağımız yazımızda sizler yaşadığınız bu sorunu kısa süre içerisinde giderebilir ve telefonunuzuz eskisi gibi kullanamaya devam edebilirsiniz. iPhone telefonlar açılış sırasında yazılım ön yüklemesi yapar ve bu şekilde açılır. Ancak bazı durumlarda telefon elma ekranında onar ve açılmaz. Ortaya çıkan bu durum tam olarak iphone elma logosunda kilitlendi şeklinde adlandırılır. Böyle bir durum karşısında yapılması gereken ise bir an önce çözüm üretmek ve bunun ardından da telefonun açılmasını sağlamaktır. Elma ekranında donma sorunlarında ise uygulanan bazı çözüm yöntemleri vardır. Kullanıcılar bu yöntemleri kendi imkanlarıyla da kolayca uygulayabilir.

iPhone elmada kalıyor hatası genelde yazılım kaynaklı bir sorun olarak karşımıza çıkar. Bu nedenle yazılım üzerinde yapılacak bazı uygulamalar ile istenen çözümler elde edilebilir. Donma sorununun yanı sıra iphone elma logosu gelip gidiyor gibi farklı problemlerde de karşılaşmak mümkündür. Böyle bir durum karşısında yapılması gereken ilk uygulama telefonu yeniden başlatmaktır. Basit bir uygulama gibi gözüken bu durum çoğu zaman elma ekranında donma problemini giderir ve telefonun açılmasını sağlar. Telefonun yeniden başlatılması eğer soruna çözüm olmadıysa farklı çözüm yolları da denenebilir. Peki, elma ekranında donan bir iPhone için diğer çözüm yolları nelerdir? Bunlara bakalım.

iPhone Elmada Kalıyor Sorunu İçin Neler Yapılabilir?

Son zamanlarda birçok kullanıcı iPhone telefonlarının elma ekranında donduğundan şikayet etmek ve bu konuda çeşitli çözüm yolları aramaktadır. iPhone 5s, 6 ve 7 modellerinde daha sık görülen bu durum telefonların açılmasını engellemekte ve elma ekranını geçmesine izin vermemektedir. Bunun yanında iphone 7 açılmıyor elmada kalıyor gibi farklı şekilde şikayetlerin de ön plana çıktığını ve kullanıcıların yaşadıkları sorunu çözmek için çeşitli sitelerde çözüm aradıklarını söylemek yanlış olmaz. Genel olarak bakıldığında yazılım kaynaklı olarak karşımıza çıkan bu sorun sistem güncellemeleri ile çözülebilmektedir. Bu nedenle elma ekranında kalan iPhone telefonlar için neler yapılabilir? Daha yakından inceleyelim.

  • Telefonu yeniden başlatmak elma ekranında kalan iPhone için yapılması gerekenlerin en başında yer alır.
  • Eğer telefonu yeniden başlatmak çözüm olmadıysa hard reset uygulaması denenebilir. Hard reset ile telefon baştan başlar ve genel olarak ayarlar en başa döndürülür. Bunun yanında hard reset ile telefon içerisindeki tüm bilgiler saklı kalır.
  • Elma ekranında donan bir iPhone için kurtarma modu aynı şekilde çözüm yollarından biri olarak karşımıza çıkar. Kurtarma modu sayesinde daha önceden alınan bir yedek veya işletim sistemi telefona tekrar yüklenir ve yazılım sorunları giderilmiş olur.
  • Diğer yandan DFU modu da yine elma ekranında donan ve ilerlemeyen iPhone’lar üzerinden olumlu etkiler gösterir. DFU modu iOS işletim sisteminin yeniden telefona yüklenmesine olanak sağlar. Bu şekilde sistem yeniden kurulur ve elma ekranında donma olmaz.
  • Bunların dışında hala bir çözüm elde edilemediyse iPhone’u fabrika ayarlarına döndürmek ve bir de bu yöntemi denemek uygun olacaktır.

iPhone Elmada Kalıyor Sorunu Garantiye Girer Mi?

iPhone telefonlarda elma ekranında donma sorunu kullanıcı kaynaklı olduğu durumlarda garanti kapsamına girmez ve bu nedenle ücretli olarak tamir edilir. Bunun tam tersi olarak eğer kullanıcıdan kaynaklı bir sorun yoksa garantili hizmet almak mümkündür. Telefonlarda garanti kapsamında hizmet almak için kullanıcı hatası olmaması gerekir. Bu yüzden iPhone telefonlarda yaşanan elam ekranında kalma sorunu da aynı şekilde değerlendirilmektedir.

iPhone Elmada Kalıyor Sorunu İçin Profesyonel Hizmetler

iPhone telefonlarınız sık sık elma ekranında takılı kalıyorsa ve bu konuda kalıcı çözümler arıyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen firmamıza gelebilirsiniz. Firmamız, siz müşterileri için her zaman alanında uzman ekibi ve son teknoloji ekipman ve donanımları ile hizmet verir. Elma ekranında yaşanan donmaları en kısa sürede giderir ve telefonunuzu sorunsuz bir şekilde sizlere teslim eder. Ayrıca firmamızda siz müşterilerimize özel parça ve işçilik garantili hizmetler sunulur. Kendinizi hizmet süresince güvence altında hissedeceğiniz ve bunun yanında hızlı çözümlere ortak olacağınız firmamız ile siz de profesyonel hizmetlerimizi dahil olabilirsiniz. Telefon servisimiz iPhone modellerinde yaşanan tüm arızaların giderilmesi konusunda sizlere yardımcı olur. Bu nedenle yaşadığınız tüm sorunlar için hemen bize gelin ve sizlere kaliteli ve uygun fiyatlı hizmetlerimiz ile yardımcı olalım.

Yorum Yap