1. Ana Sayfa
  2. Blog

iPhone Ekranın Kasadan Ayrılması

iPhone Ekranın Kasadan Ayrılması
+ - 0

iPhone ekranın kasadan ayrılması denince akla ilk gelen konu ekran değişimi olmaktadır. Ekranın kasadan ayrılması ve yerinden oynamaya başlaması çoğu zaman ekran değişimi ile sonuçlanır. Ancak iphone ekran değişimi gerekmediği durumlarda ise özel yapıştırma tekniği ile ekran tekrar kasaya yapıştırılır. Böyle bir sorun karşısında yapılması gereken öncelikle kalıcı ve etkili bir çözümün hangi uygulama ile sağlanacağına karar verilmesidir. Bu nedenle telefonun öncelikle uzman teknisyenler tarafından incelenmesi ve bunun ardından karar verilmesi gerekir.

iPhone ekranın kasadan ayrılması genelde bazı modellerde daha sık ortaya çıkar. Bunlar arasında iPhpne 5 ve 6 modellerini göstermek mümkündür. Hatta pek çok kullanıcı iphone 6 ekran çıktı gibi şikayet başlıkları ile yaşadıkları soruna çözüm bulmaya çalıştıkları görülebilir. Tabi ekranın kasadan ayrılmasında birtakım nedenler vardır. Beklenmedik bir anda telefon ekranı yerinden çıkar ve oynamaya başlar. Yaşanan bu sorunun çözümü için genelde ekran değişimi önerilse de özel yapıştırma gibi işlemler de sorunun çözümüne yardımcı olabilir. Peki, iPhone telefonlarda ekranın kasadan çıkması ya da ayrılmasının nedenleri neler olabilir? bunlara daha yakından göz atalım.

iPhone Ekranın Kasadan Ayrılması Hangi Nedenlerle Ortaya Çıkar?

iPhone modellerinde çok fazla görülen ekran sorunları, son zamanlarda ekranın kasadan ayrılması gibi problemlerin de ön plana çıkmasına neden olmaktadır. Birçok kullanıcı iphone ekran oynuyor gibi şikayetler ile yaşadıkları sıkıntılı süreci belirtmekte ve bunun karşısında ise ne yapması gerektiğini tam olarak bilmemektedir. Bu yüzden çözüm elde etmek için öncelikle sorunun nedenlerini öğrenmek her zaman için önemlidir. iPhone telefonlarda ekranın kasadan ayrılması çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Peki, iPhone modellerinde yaşanan ekranın kasadan ayrılması ve ekran sorunları genel olarak hangi nedenlerden dolayı ortaya çıkar? bunlara daha yakından bakalım.

  • Bataryanın şişmesi ekranın kasadan ayrılmasına neden olur ve şişme sonucunda ekran kasa üzerinde aşağı yukarı oynamaya başlar.
  • Telefonlarda darbeye bağlı olarak da ekran kayması meydana gelebilir. Bunun yanında telefonun yüksek bir konumda düşmesi de aynı şekilde ekranda bu tür sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Genelde ekran sorunları darbeye ve düşmeye bağlı olarak ortaya çıkar.
  • iPhone telefonlarında çanta ya da pantolon ceplerinde yanlış bir şekilde taşınması da yine ekranın kayma nedenleri arasında karşımıza çıkar. Bu yüzden dar pantolon ceplerinde taşırken dikkatli olunması önemlidir.
  • Ayrıca telefonların sıcak ve soğuk ve ortamlar arasında ani değişimleri ekranın kasadan ayrılmasına neden olabilir.
  • Çok fazla kir ve toz bulunan ortamlar da yine telefon ekranlarının kasadan ayrılmasındaki önemli nedenlerden biridir. Bu yüzden telefonlar her zaman temiz ve hijyenik ortamlarda muhafaza edilmelidir.

iPhone Ekranın Kasadan Ayrılması Garanti Kapsamında Tamir Edilir Mi?

Genel olarak kullanıcıların iPhone telefonlarında yaşadıkları ekran problemleri için ilk merak ettiği konulardan biri garanti kapsamında hizmet almaktır. Çünkü akıllı telefonlar başta olmak üzere iPhone modellerinde ekran arızaları yüksek ücretlere tamir edilir. Ekran problemlerinin garanti kapsamında tamir edilmesi için ise ilk koşul kullanıcı kaynaklı bir sorun olmamasıdır. Eğer telefonlarda meydana gelen sorunlarda kullanıcı hatası varsa tamir ve onarım hizmetleri garanti kapsamında yapılmaz. Ayrıca verilen hizmet de ücretli bir şekilde gerçekleştirilir. Ancak bunu tam tersi olarak herhangi bir kullanıcı hatası yoksa ve garantili hizmet verecek olan firma bir kullanıcı hatası tespit etmez ise arıza ücretsiz bir şekilde garanti kapsamında çözülür.

iPhone Ekranın Kasadan Ayrılması Sorunu İçin Bizi Tercih Edin

iPhone telefonunuzda ekran kasadan ayrılıyor mu? Siz de bu durum karşısında ne yapmanız gerektiğini bilmiyor musunuz? O halde hemen firmamız ile iletişime geçin ve sizlere profesyonel çözümlerimiz ile yardımcı olalım. Firmamız, siz müşterileri için alanında uzman teknisyenleri ile hizmet verir. Parça ve işçilik garantili hizmetleri ile sektörde önemli bir konumda yer alan firmamız, iPhone telefonlarınızdaki ekran değişimlerinde de sizlere yardımcı olur. Siz de iPhone telefonlarınızda yaşadığınız ekran sorunları için hemen firmamız iletişime geçin ve sizlere en kısa süre içerisinde profesyonel çözümler sunalım. Uygun fiyatlarda kaliteli hizmet arıyorsanız, hemen firmamıza gelin ve etkili çözümlerimizi daha yakından görün.

Yorum Yap