1. Ana Sayfa
  2. Blog

iPhone Ekran Kaydı Ses Sorunu

iPhone Ekran Kaydı Ses Sorunu
+ - 0

iPhone ekran kaydı ses sorunu yaşayan pek çok kullanıcı bu konuda tam olarak ne yapması gerektiğini bilmemektedir. Bu yüzden ekran kaydında ses çıkmaması halinde öncelikle telefonda birtakım ayarların yapılması gerekir. iPhone telefonlarda kullanıcıların çok sık kullandığı bir özellik olan ekran kaydı, özellikle son dönemlerde kullanıcıların rağbet gösterdiği bir uygulama olarak karşımıza çıkar. Her ne kadar kullanışlı bir özellikle olsa da iPhpone telefonlarda da ekran kaydı alırken birtakım sorunlar yaşanabilmektedir. Bunlardan biri de iphone ekran videosu alırken ses çıkmıyor şeklinde şikayetler ile karşımıza çıkan ve çeşitli kullanıcılardan gelen sorunlardan biridir. Ekran kaydı alan bir kullanıcı kaydetmiş olduğu ekran görüntüsünde sesin olmaması ile karşı karşıya kalmakta ve çoğu zaman bu konuda ne yapması gerektiğini tam olarak bilmemektedir.

iPhone ekran kaydı ses sorunu çözümünde ise biraz daha basit düşünerek istenen sonuca ulaşmak mümkündür. Yani alınan bir video kaydında ses yok ise muhtemelen ses girişi için gerekli olan mikırofon ya da açık değildir ya da çalışmıyordur. Telefonda mikronun çalıştığında emin olunduktan sonra video kaydında ses olmaması mikrofonun açık olmadığı anlamına gelir. iPhone ekran kaydı video ses sorunu içinse ilk olarak yapılması gereken telefonda mikrofon ayarlarının yapılması olmaktadır. Eğer telefonda ekran kaydı için mikrofon açılırsa ekran kayırları da sesli bir şekilde gerçekleştirilir. Tabi mikrofonu açmak için iPhone telefonlarda bazı ayarların yapılması gerekir. Peki, ekran kaydını sesli almak için iPhone’larda nasıl bir ayar yapılmalıdır? buna bakalım.

iPhone Ekran Kaydı Ses Sorunu Çözüm Yöntemi

iPhone ekran kaydı videolarında öne çıkan en önemli sorunlardan biri kayıtlarda ses olmamasıdır. Çünkü ekran kaydı yapmak isteyen kullanıcıların telefon ayalarında bazı önemli noktaları atladığını söylemek mümkündür. Ekran kayıtlarında ses olması için öncelikle telefonda mikrofonun ekran kaydı için açılması gerekir. Kayıtlarda ses olmamasının nedeni ekran kay için mikrofonun açılmamış olmasıdır. Yani iphone ekran kaydı ses açma özelliğini aktif ederek kaydedilen videolara ses de eklemek mümkün olur. Şimdi iPhone ekran kaydı ses sorunu için uygulanması gereken çözüm yöntemi nedir? Daha yakında bakalım.

  • iPhone telefonlarda ekran kaydı almak için ilk olarak yapılması gereken Ayarlar sekmesine giriş yapmaktır.
  • Ayarlar sekmesine girdikten sonra bu sekmenin biraz altında Denetim Merkezi sekmesi bulunur ve buna tıklanır.
  • Ardından giriş yapılan ekranda Denetimleri Özelleştir seçeneği seçilir.
  • Daha sonra ise Daha Fazla Denetim menüsünden Ekran Kaydı bölümünü eklemek gerekir.
  • Bu bölümün eklenmesi ile iPhone ana ekranına geçiş yapılır. Ana ekranda Denetim Merkezi bölümünü açmak için ekranın aşağısından yukarısına doğru parmak ile kaydırma hareketi yapılır.
  • Ekranda Denetim Merkezi bölümünün açılması ile ekran kaydı butonunu görmek mümkündür. Ekran kaydı butonuna direkt orak basmak ekran kaydını başlatır, ancak sesli bir ekran kaydı yapılması mümkün olmayabilir. Bu yüzden öncelikle ekran kaydı butonuna en az 2 saniye adar basmak ve açılan menüden mikrofonu aktif etmek gerekir. Mikrofonun aktif olması ile ekran kayıtlarında artık ses de olacaktır.

iPhone telefonlarda görüldüğü gibi ekran kaydını sesi bir şekilde almak içi öncelikle mikrofonun aktif edilmesi gerekir. Aktif edilmeyen mikrofon ile yapılan ekran kayıtlarından ses almak mümkün olmaz. Bu nedenle yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi Denetim Merkezi alanından ekran kaydı butonuna biraz daha uzun süreli basarak mikrofonun açılması şarttır.

iPhone Ekran Kaydı Ses Sorunu İçin Bizi Tercih Edin

iPhone telefonlarda ortaya çıkan ekran kaydı ses problemleri için siz de hemen bizimle iletişime geçin ve sizlere konusunda uzman ve tecrübeli personellerimiz ile yardımcı olalım. Sektörün önde gelen servislerinden biri olan firmamız, aynı zamanda telefonlarınızda gerçekleştirdiği tüm işlemlerinde kaliteli bir işçilik sunar. Yapmanız gereken sadece bizimle iletişime geçmek ve bunun ardından bizimle istenen sonuçlara ulaşmaktır. Firmamız, iPhone ekran kaydı sırasında yaşanan ses sorunlarına hızlı ve kaliteli çözümler sunar. Bunun yanında oldukça uygun fiyat aralıkları ile sizlere hizmet verir. Siz de telefon tamir ve onarımında profesyonel çözümler sunan bir firma arıyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen bizi arayın ve sizlere hızlı çözümler sunalım.

Yorum Yap