1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. iPhone Ekran Değiştiğini Nasıl Anlarız?

iPhone Ekran Değiştiğini Nasıl Anlarız?

featured

iPhone ekran değiştiğini nasıl anlarız? merak edenler için bu yazımızda açıklıyor ve sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Akıllı telefonlar giderek geniş bir ekrana sahip olmakta ve bu sayede kullanıcılar için daha rahat bir ekran kullanımı sunulmaktadır. Ancak bazen çeşitli nedenlere bağlı olarak ekranlarda kırılma, çatlama ya da dokunmatik panel sorunları yaşanmaktadır. Bu sorunlar karşısında ise yapılması gereken en akılı yol ekran değişimi ile ekranı yenilemektir. Ekran değişiminde önemli olan ise ekranın orijinal Apple ekranı olup olmadığıdır. Orijinal ekranın önemi ise genelde telefonun satılması anında ortaya çıkar. Çünkü ikinci el telefon almak isteyen kullanıcılar genelde yan sanayi ekranlı iPhone satın almak istemez. Çünkü iphone orijinal olmayan ekran her kullanıcı için akılda şüphe oluşmasına neden olur. Bu nedenle telefonu alan kişinin ekranı tanıması ve yan sanayi olup olmadığını anlaması önemli bir konumda yer alır.

iPhone ekran değiştiğini nasıl anlarız? sorusu genelde ikinci el telefon satın almak isteyen kullanucıların merak ettiği konular arasında yer alır. Çünkü her iPhone kullanıcı için ekran oldukça önemlidir ve bu ekranın orijinal olması da aynı şekilde büyük bir önem taşır. Bu yüzden telefon satın alırken ekranın yan sanayi olmaması ve buna dikkat edilmesi gerekir. Eğer telefonu satın almak istediğiniz kişi yan sanayi ekran taktırmak yerine orijinal bir ekran taktırmışsa sorun yoktur. Ancak ekran yan sanayi olarak takılmış ise bu ilerleyen zamanlarda telefonu satın alan biri olarak size sorun çıkarabilir. Burada dikkatli olmanız ve yan sanayi ekranlı bir telefon almak istemiyorsanız, detaylı bir inceleme yapmanız gerekir. Aksi taktirde yan sanayi ekranı olan bir iPhone telefon satın alabilir ve ilerleyen zamanlarda istenmedik sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

iPhone Ekran Anlamak İçin Neler Yapılabilir?

iPhone telefonların orijinal mi yoksa yan sanayi mi ekranı olup olmadığını anlamanın bazı yolları vardır. Bu nedenle ikinci el bir iPhone satın almak istediğinizde bunu anlamak için biraz daha dikkatli olmalı ve bazı önemli noktaları gözden kaçırmamanız gerekir. Eğer buna dikkat etmezseniz ilerleyen zamanlarda iPhone’un yan sanayi ekranı ile ilgili bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Çünkü iphone yan sanayi ekran sorunları sizlere oldukça pahalıya patlayabilir. Bu nedenle ikici el iPhone satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalar olduğunu unutmamanız gerekir. Peki, iPhone ekranların orijinal olup olmadığını anlamak için neler yapılması gerekir? bunlara bakalım.

  • iPhone telefonların ekranlarında ilk olarak dikkat edilmesi gereken ekranın soluk mu olup olmadığına bakmaktır. Bunun nedeni yan sanayi ekranların rengi çoğu zaman için soluk olur ve yan sanayi olduğu kolayca anlaşılır.
  • Diğer yandan yan sanayi ekranların başka bir sorunu da arama sırasında ekran ışıklarında sorunlar oluşturmasıdır. Ekran ışıkları bir arama yapıldığında garip bir şekilde yanıp söner ve bu ekranın yan sanayi olduğunu işaret edebilir.
  • Bunların yanı sıra telefon bataryası aniden bitiyorsa ya da hızlı bir şekilde yüzdesi düşüyorsa telefonda yan sanayi ekran olabilir. Bataryanın hızlı bir şekilde bitmesinin nedeni genel olarak ekranın gereğinden fazla şarj tüketmesidir.
  • Ayrıca eğer bir iPhone’da orijinal ekran varsa bu ekranın hemen üst kısmında beyaz renkte bir güvenlik etiketi yer alır. Ekranın orijinal olduğunu buradan anlamak mümkündür.
  • Yan sanayi ekranların başka bir kusuru da üst kısımlarının tamamen siyah, yan kısımların ise aynaya benzeyen bir yapıda olmasıdır.
  • Bunların dışında yan sanayi ekranlar oldukça hassas bir yapıya sahiptir ve kolayca kırılıp çatlayabilir.

iPhone Ekran Değişimi İçin Profesyonel Çözümler

Firmamız her zaman müşteri memnuniyetinin ön planda yer aldığı bir çalışma anlayışı ile hareket eder. Bu yüzden firma olarak telefon arızalarında hızlı ve güvenilir çözümler sunmaya çalışmakta ve bunun yanında ekran değişimlerinde profesyonel çözümler ile sizlere yardımcı olmaktayız. Orijinal Apple ekranları ile iPhone ekran değişimi yapmak istiyorsanız ve aynı zamanda güvenebileceğiniz bir teknik servis arıyorsanız, hemen firmamıza gelin ve sizlere özel sunduğumuz hizmetleri yakından görün. Konusunda uzman ve deneyimli personellerin yer aldığı firmamızda en uygun fiyat aralıkları ile ekran değişimi yaptırabilir ve parça ve işçilik garantili hizmetlerimizden siz de bir an önce faydalanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap