1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. iPhone Dokunmatik Bir Kısmı Çalışmıyor

iPhone Dokunmatik Bir Kısmı Çalışmıyor

featured

iPhone dokunmatik bir kısmı çalışmıyor sorunu iPhone telefonlarda çok fazla kendini gösteren ve bunun yanında telefonu neredeyse kullanım dışı bırakan bir problem olarak karşımıza çıkar. Bu yüzden ekranda meydana gelen bu sorun, kullanıcıların iPhone dokunmatik sorunu ve çözümü konusunda derin bir araştırma içerisine girmesine neden olmaktadır. Forum siteleri ve sosyal platformlarda çeşitli çözüm yolları ile yaşadıkları bu sorunun üstesinden gelmeye çalışan kullanıcılar, çoğu zaman sorunun çözümünde oldukça zorlanmaktadır. Bu nedenle sizlere iPhone telefonların ekranlarında yaşadığınız sorunlar konusunda yardımcı olmak ve telefonunuzu tekrar eskisi gibi kullanmanız adına birtakım çözüm yolları sunmak istiyoruz. Siz de bu çözüm yolları ile donanım kaynaklı bir problem yaşamadığınız durumlarda istenen sonuçlara ulaşabilirsiniz.

iPhone dokunmatik bir kısmı çalışmıyor gibi sorunları pek çok kişiden duymuş olmalısınız. Hatta bazı iPhone kullanıcılarının iphone dokunmatik saçmalıyor şeklinde şikayetlerde bulunduğunu görmüş olabilirsiniz. Peki, iPhone telefonların dokunmatik ekranlarında bu tür sorunlar yaşandığı zaman yapılması gerekenler nelerdir? Eğer bu konuda yeteri kadar bilgiye sahip değilseniz, sizlere sorun yaşadığınız dokunmatik ekranlarda nasıl bir çözüm üretebilir ve telefonunuzun eskisi gibi olmasını nasıl sağlayabilirsiniz? Yardımcı olmaya çalışalım.

iPhone Dokunmatik Sorunları İçin Çözüm Yöntemleri

iPhone modellerinin dokunmatik ekranlarında yaşanan problemler, donanım kaynaklı olmadığı sürece kullanıcıların kendi imkanları ile çözüme ulaştırılabilir. Yani uygulanacak çözüm yöntemleri ile ortaya çıkan bu sorunu ortadan kaldırmak ve telefon ekranını eskisi gibi kullanmaya başlamak mümkün olabilir. Bu nedenle öncelikle yapmanız gereken şimdi sizlere sunacağımız çözüm yöntemlerini sorun çözülene kadar uygulamak ve sonuçları yakından görmektir. Şimdi, iPhone dokunmatik belirli bir kısım çalışmıyor ise neler yapılabilir? detaylı bir şekilde inceleyelim.

  • Öncelikle telefonun Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > 3D Touch bölümüne giriş yaparak buradan dokunmatik ayarlarını yeniden yapılandırmak çözüm yollarından biridir. Ekranda yaşanan sorunun giderilmesinde etkili olabilir.
  • Bunun yanında farklı bir çözüm yöntemi ise telefona reset atmaktır. Genelde dokunmatik problemlerini gideren bu yöntemi uygulamak için Açma ve Kapama tuşu + Home + Ses Azaltma tuş bileşimini kullanmak yeterlidir.
  • Başka bir çözüm yolu da telefon ekranlarını koruyan kılıfları çıkarmak olabilir. Ekran koruyucular bazen ekranların tam olarak kullanılmasını engeller ve belirli alanlarda kısıtlamalar meydana getirir. Bu nedenle çıkarılması sorunun çözülmesine yardımcı olabilir.
  • iPhone telefonlar bazen şarj durumundayken dokunmatik ekran üzerinde çeşitli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Bu yüzden telefonu şarjdan çıkarmak sorunu çözebilir. Hatta şarjdan çıkarılmasının ardından yeniden başlatılması da yine tavsiye edilenler arasında yer alır.
  • Yukarıda yer alan uygulamalara rağmen hala sorun çözülmediyse bunun nedeni donanım kaynaklı bir problem olabilir. Bu yüzden yapılması gereken bir an önce profesyonel bir yardım alınmasıdır. Çünkü düzelmeyen bu tür ekranlarda son çare ekran değişimi olarak görülür.

iPhone Dokunmatik Sorunları Garantiye Girer Mi?

Dokunmatik ekran problemlerinin garanti kapsamında olup olmadığı her kullanıcı tarafından merak edilir. Bu duruma biraz açıklık getirmek gerekirse ilk olarak garanti sürecinin kullanıcı kaynaklı bir sorun olması nedeniyle işlemediğini söylemek isteriz. Yani telefonda yaşanan dokunmatik ekran sorunu eğer kullanıcının telefonu yanlış kullanması ya da düşürmesi gibi nedenler sonucunda olmuş ise bu garanti kapsamında değerlendirilmez. Ancak ekrandaki sorun kullanıcı kaynaklı bir durum dışında meydana gelmiş ise bu durumda garanti devreye girer ve ekran sorunları ücretsiz bir şekilde yapılır. Garanti süresi kapsamında eğer kullanıcı kaynaklı bir hata meydana gelmediği durumlarda satıcı firma, ekran problemlerini ücretsiz bir şekilde çözmektedir. Bu nedenle garanti kapsamına girecek ekran problemleri için öncelik kullanıcı hatasının olmamasıdır.

iPhone Dokunmatik Bir Kısmı Çalışmıyor Sorunu İçin Kaliteli Çözümler

Sektörün lider firmalarından biri olarak sizlere iPhone telefonlarınızın dokunmatik ekranlarında yaşadığınız sorunları kısa süre içerisinde giderme imkanı sunuyoruz. Siz de firmamız sayesinde alanında uzman bir ekip ile ekran değişimi hizmeti alabilir ve bunun yanında sizlere tüm telefon arızaları konusunda da yardımcı olmamızı sağlayabilirsiniz. Eğer ekran değişiminde kaliteli ve hızlı çözümler arıyorsanız, hemen firmamız ile iletişime geçebilir ve sizlere parça ve işçilik garantili olarak sunduğumuz hizmetleri daha yakından görme şansına sahip olabilirsiniz.

  • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın
Yorum Yap

Yorum Yap