1. Ana Sayfa
  2. Blog

iPhone Cihaz Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone Cihaz Değişimi Nasıl Yapılır?
+ - 0

iPhone cihaz değişimi nasıl yapılır? Sorusu şimdilerde gündeme oturmayı başarmıştır. Her telefonda olduğu gibi iPhone telefonlar da zaman zaman sıkıntı çıkarabilir. Apple oldukça kaliteli bir marka olmasına rağmen bazen Apple telefonlarda da üretici firmadan kaynaklı sorunlar çıkabiliyor. Bu sorunlar garanti kapsamında olduğu için üretici firmaya bildirdiğinizde, size çözüm odaklı yaklaşacaklardır. Birçok markanın ürettiği cep telefonları bazen sizden kaynaklı, bazen ise üretici firmadan dolayı bozulabilir ya da arıza verebilir. Eğer ki garanti süreniz dolmamış ise firma, kendinden kaynaklı durumlarda telefon değişimi yapıyor. Sizden kaynaklı sorunlarda ise ücretli telefon değişimi mümkündür. Peki, birçok insanın merak ettiği iPhone cihaz değişimi nasıl yapılır?

Hangi Tarz Arızalar Ücretsiz Değişim Kapsamındadır?

iPhone cihaz değişimi nasıl yapılır?  çok çeşitli iPhone arızaları vardır. Bunun için yetkili servis eğer ki yazılım ile ilgili problem var ise düzeltilebilir. Hoparlör problemleri, tuş problemleri, ekran sıkıntıları, donma, kasma ve benzer problemler ücretsiz değişim kapsamındadır. Bunun için cihazın değiştirilebilir parçalarını değiştirerek sorununuzu halletmek yetkili servisin önceliğidir. Fakat parça değişimi ile halledilemeyecek sıkıntılarda size yeni cihaz gönderilir. Ayrıca pil sorunlarında sizden ücret istenilebilir. Yani şarjınız hızlı bitiyor, piliniz ısınıyor ise yeni bir pil takılır ve çoğunlukla sizden ücret talep edilir.

iPhone Aksesuarlarında Da Değişim Oluyor Mu?

iPhone cihaz değişimi nasıl yapılır sorusu ile beraber, iPhone kullanıcılarının en çok merak ettiği sorulardan biri de iPhone aksesuarlarında da değişim söz konusu mudur? Eğer ki cihazınızı aldığınızda kutu açımında kulaklıkta ya da şarj aletinde sıkıntı var ise, Apple bunu ücretsiz olarak değiştiriyor ve size sıfırını gönderiyor. Fakat kulaklıkta ya da şarj aletinde sizden kaynaklı sorun oluşursa bunu firma değiştirmez. Örneğin, şarj kablonuzu yanlışlıkla koptuysa bu sizden kaynaklı bir sorun olduğundan değiştirilmez. Fakat olası hatalar yüzünden iPhone aksesuarlarınız hasar görmüş ise orijinal Apple aksesuarları alabileceğiniz yerler vardır.

Değişimi Yapılan Eski Cihazdan Yeni Cihaza Bilgiler Nasıl Aktarılır?

Telefonların bozulması oldukça normal bir durumdur. Özellikle yeni telefon aldığınızda bir terslik fark ederseniz, vakit kaybetmeden yetkili servise başvurmalısınız. Yetkili servis sorunu halletmeye çalışır, eğer ki halledilmez ise size yeni bir iPhone cihaz gönderir. Eğer ki eski cihazınızda bilgileriniz, dosyalarınız var ise bunun için telefonunuzu mutlaka yedeklemelisiniz. Bu sayede yeni gelen iPhone telefonunuza, eski cihazınızdaki bilgi ve dosyalarınızı aktarabilirsiniz. Bunu bir bilgisayar yardımı ile de gerçekleştirebilirsiniz. Böylece veri, dosya ve belgeleriniz Apple’daki hesabınıza  yedeklenerek saklanır.

iPhone Ücretli Ya Da Ücretsiz Cihaz Değişimi

iPhone yetkili firması müşterileri ile ilgilenen ve müşteri sorunlarına çözüm odaklı yaklaşan bir firmadır. Siz de cihazınızda sıkıntı yaşadığınızda cihazınızı rastgele bir telefoncuya artırmayın. Onun yerine yetkili servise telefonunuzu götürmeniz gereklidir. Arızaya bağlı olarak iPhone cihaz değişimi bile sağlıyor.

iPhone cihaz değişimi nasıl yapılır, sorusunun yanıtı olarak cihaz değişimi için gerekli şartların sağlanması gerekir. Apple bunla ilgili bir yazı yayınlamasa da genellikle, benzer problemlerde yeni cihaz gönderiyor. Cihazınız garanti kapsamı dolmuş ise, cihaz değişiminde ve tamir işlerinde yetkili servis sizden ücret talep eder.

Değişim Cihazları Sıfır Cihazlar Mıdır?

Yetkili servis her arızada size yeni bir cihaz göndermez. Fakat yine de servisin yeni cihaz gönderdiği durumlar da vardır. iPhone cihaz değişimi nasıl yapılır ve değiştirildikten sonra gönderilen cihazlar sıfır mıdır soruları Apple müşterilerinin en çok merak ettiği sorulardır. Apple, cihaz değişimi yaparken size sıfır cihaz göndermiyor. Sıfır cihaz ayarında, swap cihaz gönderiyor. Swap cihazların diğerinden farkı, yanında aksesuar bulunmadan poşet ile gönderiliyor olmasıdır. Normal iPhone’lar kutu içerisinde aksesuarları ile bulunurken swap cihazlarda yalnızca telefon size gönderilir. Telefonunuzun modeli, rengi ve özellikleri aynıdır.

Ezilme, Yamulma Gibi Durumlarda Değişim Yapılıyor Mu?

Cihaz değişimi kapsamında ezilme, yamulma gibi kullanıcı hatasından kaynaklı durumlar yoktur. Bu durumda cihazınız değiştirilse bile sizden ücret talep edilir. Fakat telefonun kasasında oluşan çizilmeler için ücretli ya da ücretsiz olarak cihazınız kasası yenilenebilir veya yeniden kaplanabilir. iPhone cihaz değişimi hakkında detaylı bilgi için internetten araştırma yapabilirsiniz ya da bir yetkili servise ulaşabilirsiniz. Telefonunuzun yazılımında ya da donanımında fark ettiğiniz anormalliklerde vakit kaybetmeden ve garanti süreniz dolmadan cihazınızı servise gönderin.

  • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

Yorum Yap