1. Ana Sayfa
 2. Blog

iPhone Ahizeden Ses Gelmiyor

iPhone Ahizeden Ses Gelmiyor
+ - 0

iPhone ahizeden ses gelmiyor sorunu konusunda etkili ve kalıcı çözümler sunacağımız bu yazımızda sizler de yaşadığınız ses problemlerini kısa sürede ortadan kaldırabilirsiniz. iPhone telefonların son zamanlardaki kronik sorunlarından biri haline gelen ahizeden ses gelmemesi, birçok kullanıcının istenmedik durumlar ile karşı karşıya kalmasına neden olur. Bazı modellerde özellikle ön plana çıkan bu sorun, iphone 7 ahize sesi az ya da iphone 8 plus ahize sesi az gibi şikâyetlerin gündeme gelmesine neden olmaktadır. Ahizeden ses gelmediği ya da az geldiği durumlarda yapılması gereken bazı uygulamalar bulunur. Bu uygulamalar ile yaşanan soruna kısa süre içerisinde çözüm bulmak mümkündür. Burada önemli olan sorunun tam olarak nelere bağlı olarak ortaya çıkabileceğini ön görmektir.

iPhone ahizeden ses gelmiyor ve bu sorun için etkili bir çözüm arıyorsanız, öncelikle ortaya çıkan ses probleminin neden kaynaklandığını bilmenizde fayda vardır. Çünkü iPhone telefonlarda eğer ahizeden ses gelmiyor ise bunun nedenleri hem yazılım hem de donanım kaynaklı olabilir. Eğer iPhone 7 model bir telefona sahipseniz, ilk olarak yapmanız gereken iphone 7 ahize temizleme olarak karşımıza çıkar. Ahizede kapsamlı bir temizlik yapılması sorunun çözülmesine yardımcı olabilir. Ancak sorun toz ya da kirden kaynaklanmıyorsa burada dikkat edilmesi gereken diğer çözüm yollarının da denenmesi olmaktadır. Diğer yöntemler ile ortaya çıkan sorunu çözmek de çoğu zaman için mümkündür.

iPhone Ahizeden Ses Gelmiyor Sorunu İçin Çözüm Yöntemleri

Telefonda ahizeden ses gelmediği durumlar karşısında ilk olarak yapılması gereken ahizenin temizlenmesi olmaktadır. Ancak temizlik sonrasında sorun devam ediyorsa farklı nedenler gündeme gelir. Böyle bir durumda diğer olasılıkları değerlendirmek ve soruna farklı açıdan yaklaşmak gerekir. Çünkü iphone ses az çıkıyor ya da hiç gelmiyor gibi şikayetlerin ortaya çıkması sorunun donanım ya da yazılım kaynaklı olabilmesine işaret edebilir. Bu nedenle her iki kategoride de çözüm yollarının denenmesi gerekir. Şimdi, iPhone telefonlarda oluşan ahizeden ses gelmemesi gibi durumlar karşısında nasıl çözüm yolları uygulanabilir? detaylı bir şekilde inceleyelim.

 • Ahizeden ses gelmediği durumda ilk olarak telefonu yeniden başlatın.
 • Daha sonra iOS yazılımı güncel değilse hemen işletim sisteminin son sürümünü edinin.
 • Telefonun kasasında bulunan ses kontrol tuşlarından ses seviyesine bakın ve düşükse yükseltin.
 • Kulaklık girişini kontrol edin ve burada yer alan tüy ve toz gibi parçaları hemen çıkarın. Jak içerisinde ulaşamadığınız alanları yumuşak bir fırça yardımı ile temizleyin.
 • Ekran koruyucu ya da kılıf kullanıyorsanız, bu nesnelerin ses çıkışını engellemediğinden emin olun.
 • iPhone telefonunuzu yeni aldıysanız ön ve arkasında yer alan plastik filmleri çıkarın.
 • Ahize girişi tozlanmış ise temizleyin.
 • Ayarlar > Bluetooth ekranına giriş yapın ve buradan Bluetooth’u özelliğini pasif hale getirin.
 • Bunları yapmanıza rağmen sorunu devam etmesi halinde profesyonel bir destek almak için alanında uzman bir teknik servise başvurun.

iPhone Ahizeden Ses Gelmiyor Sorunu Garantili Tamir Edilir Mi?

iPhone modellerinde ahizeden ses gelmiyor problemi genel olarak kullanıcı hatasına bağlı olarak değerlendirmeye alınır. Eğer ses sorunu kullanıcı hatası nedeniyle meydana gelmiş ise garanti kapsamına girmez ve ücretli bir şekilde tamir ve onarım hizmeti sunulur. Bunun tam tersi bir durumda ise yani kullanıcı hatası olmadığı durumlarda tamir ve onarım garanti kapsamında hizmete girer ve kullanıcılardan ücret alınmadan işlemler gerçekleştirilir.

iPhone Ahizeden Ses Gelmiyor Sorunu İçin Profesyonel Çözümler

iPhone telefonlarda ahize sorunu genelde kronik hale gelmiş olan problemlerden biri olarak karşımıza çıkar. Siz müşterilerine her model telefon arızasında kaliteli ve hızlı çözümler sunan firmamız, ahize sorunlarınızı da en kısa süre içerisinde giderir. Bunun yanında firmamız, parça ve işçilik garantisi ile hizmet verir. Bu sayede alınan hizmet sonrasında garanti süresi boyunca aynı sorunlar yaşanması halinde ücretsiz destek alınması mümkün olur.

Ayrıca telefon tamir ve onarımında uygun fiyatların yer aldığı telefon servisimizde yaşadığınız tüm sorunları düşük maliyetlerde çözüme ulaştırabilirsiniz. Bu nedenle iPhone ahizeden ses gelmiyor gibi bir sorunla karşılaşmanız halinde hemen bize gelin ve sizlere konusunda uzman teknisyenlerimiz ile hızlı ve sorunsuz bir hizmet sunalım.

 • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

 

Yorum Yap