1. Ana Sayfa
  2. Blog

iPhone 6 Dokunmatik Sorunu Çözümü

iPhone 6 Dokunmatik Sorunu Çözümü
+ - 0

iPhone 6 dokunmatik sorunu çözümü servisimiz bünyesinde oldukça hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulmaktadır. Siz de iPhone 6 telefonlarınızda dokunmatik ekran sorunu yaşadığınız anlarda hemen bizimle iletişime geçebilir ve sizlere profesyonel ve kaliteli bir hizmet vermemizi sağlayabilirsiniz. Günümüzde iphone dokunmatik sorunu çözümü çeşitli yöntemler ile yapılır, ancak bundan önce yapılması gereken dokunmatik ekranda oluşan sorunun nelere bağlı olarak ortaya çıktığını belirlemektir. Çünkü sorun hem donanım kaynaklı hem de yazılım kaynaklı olabilir. Bu nedenle çözüme geçilmeden önce sorunun nedenleri araştırılırken her iki ihtimalin göz önünde bulundurulması gerekir.

iPhone 6 dokunmatik sorunu çözümü konusunda ilk olarak dikkat edilmesi gereken çarpma ya da darbe almaya bağlı olarak dokunmatik ekran entegresini kontrol etmektir. Çünkü iphone 6 dokunmatik entegresi çoğu zaman telefonların darbe almasına bağlı olarak anakart ile olan iletişimi koparabilir. Bu yüzden öncelikle entegre üzerinde herhangi bir sorun olup olmadığı kontrol edilmeli ve bunun ardından ekran değişimi ya da buna benzer uygulamalara geçmek gerekir. Ekran değişimi genelde dokunmatik sorunlarında kesin çözüm olarak görülür. Ancak bazen ekranda sorun olmayabilir ve dokunmatik entegresinde bir sorun meydana gelmesi ekranda birtakım problemler oluşturabilir. Yani ekran değişimi yapmadan önce dokunmatik ekran entegresinin de gözden geçirilmesi önemli bir husustur.

iPhone 6 Dokunmatik Sorunu Çözümü İçin Ne Yapılması Gerekir?

Eğer iPhone 6 telefonunuzda dokunmatik ekran ile ilgili çeşitli sorunlar yaşıyorsanız, hem donanım hem de yazılım kaynaklı sorunlardan şüphelenmeniz gerekir. Bu şekilde çözüm konusunda daha etkili adımlar atabilir ve aynı zamanda çözüme daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. iphone dokunmatik sorunu çözümü hakkında sizlere sunacağımız bilgiler ile dokunmatik ekran problemine kısa zaman içerisinde çözüm bulabilirsiniz. Şimdi, iPhone 6 modellerinde meydana gelen dokunmatik sorunu için neler yapılması gerekir? daha yakından bakalım.

  • Dokunmatik ekran sorunun ilk olarak kontrol edilmesi gereken ekran koruyucu olmaktadır. Telefon ekranında yer alan koruyucu dokunmatik işlevlerini engelleyebilir.
  • Telefona reset atmak da yine çözüm yolları arasında yer alır.
  • iPhone 6 modelleri genelde şarj sırasında dokunmatik ekranın normal tepkiler vermesini engelleyebilir. Bu tür durumlarda yapılması gereken ise telefonu şarjdan çıkarmak ve sonrasında yeniden başlatarak tekrar şarja takmaktır.
  • Ayrıca telefonlarda dokunmatik yapılanmasının tekrar yapılması da yaşanan soruna çözüm getirebilir. Dokunmatik yapılandırması için Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > 3D Touch menüsüne ulaşılması yeterlidir.
  • iPhone 6 telefonlarda yaşanan dokunmatik sorunu için yukarıdaki yöntemlerin çözüm olmaması halinde donanım kaynaklı bir sorundan bahsetmek mümkün olur. Akla ilk gelen donanımsal parçalar dokunmatik entegresi ev ekranın kendisi olmaktadır. Bunlardan birinin profesyonel bir yardım alınarak değiştirilmesi sorunu çözülmesine katkı sağlayabilir.

iPhone 6 Dokunmatik Sorunu Garanti Kapsamında Mıdır?

Telefonlarda oluşan sorunların garanti kapsamında hizmet alması için öncelikle dikkat edilen kullanıcı hatası olarak karşımıza çıkar. Yani iPhone 6 telefonunuzun ekranında dokunmatik sorunu sizden kaynaklı bir durum nedeniyle ortaya çıkmış ise garanti kapsamında hizmet almanız pek de mümkün olmayabilir. Bu yüzden kullanıcı hatasının olup olmadığı garantili hizmet alınması adına oldukça önemli bir konumda yer alır. Ancak dokunmatik sorunu kullanıcı hatası nedeniyle meydana gelmediyse garanti kapsamında hizmet alınabilir.

iPhone 6 Dokunmatik Sorunu İçin En Doğru Adres

Siz müşterileri için alanında uzman ekibi ve son sistem ekipmanları ile hızlı ve güvenilir çözümler sunduğumuzu belirtmek isteriz. Sektörde önde gelen bir teknik servis olarak telefonların tüm arızalarında tamir ve onarım hizmetleri sunan firmamız, aynı zamanda dokunmatik ekran sorunlarında da kaliteli çözümler sunar. Bunun yanında iPhone 6 telefonların dokunmatik problemleri karşısında direkt olarak ekran değişimi yapılmaz. Telefonlarda öncelikle dokunmatik ekran entegresi kontrol edilir ve daha sonra gerekli işlemler yapılır. Parça ve işçilik garantili hizmetleri ile sizler için güvenceli bir hizmet aşaması ortaya koyan firmamız, benzer sorunlar yaşamanız halinde ücretsiz destek sunarak her zaman yanınızda olur. Bu nedenle siz de iPhone 6 telefonlarınızda dokunmatik sorunlarında kurtulmak için hemen bizimle iletişime geçin ve sizlere en kısa sürede kaliteli çözümler sunalım. Dokunmatik ekran sorunların en doğru adresi olan firmamıza sizleri de bekliyoruz.

Yorum Yap