1. Ana Sayfa
  2. Genel

İğne İle Dokunmatik Ekran Tamiri Nasıl Yapılır?

İğne İle Dokunmatik Ekran Tamiri Nasıl Yapılır?
+ - 0

İğne ile dokunmatik ekran tamiri nasıl yapılır? sorusu için cevap aradığımız bu yazımızda sizler de istenen çözümlere ulaşabilirsiniz. İğne ile dokunmatik ekran tamiri işlemini daha önce duymamış olabilirsiniz, ancak böyle bir çözüm yönteminden bahsetmek mümkündür. Eğer siz de daha önce telefonun ekran tamiri konusunda böyle bir yöntem duymadıysanız, sizlere bunun nasıl olduğunu anlatmaya çalışacağız. Siz de bu yöntem ile dokunmatik ekran sorununu ortadan kaldırabilir ve akıllı telefonunuz eskisi gibi kullanmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

İğne ile dokunmatik ekran tamiri nasıl yapılır? merak edenler için ilk olarak belirtmemiz gereken bu yöntemin geçici bir çözüm yolu olmasıdır. Genelde iğne ile yapılan tamir işlemlerinde çözüme ulaşılabilir, ancak kalıcı bir çözüm yolu olmadığı için aynı sorun tekrar ortaya çıkabilir. Böyle bir durumda ise yapılması gereken kalıcı bir çözüm yolu edinmektir. Dokunmatik ekran sorunlarında ise en kalıcı yöntem genel olarak ekran değişimi olmaktadır. Çünkü ekran değişimi ile telefon ekranı tamamen değişmekte ve bu değişimin içerisinde dokunmatik panel de yer almaktadır. Kalıcı bir çözüm için uzmanların da tavsiyesi her zaman olduğu gibi ekran değişimidir ve iğne ile yapılan tamir bir süre sonra tekrar aynı şekilde gün yüzüne çıkabilmektedir.

İğne İle Dokunmatik Ekran Tamiri Nasıl Uygulanır?

Akıllı telefonların kronik sorunlarından biri haline gelen dokunmatik problemleri, kullanıcıların istenmedik sorunlar yaşamasında etkili olmaktadır. Telefonların kullanım dışı kalmasına neden olan dokunmatik arızası, iğne ile yapılan tamir sonucunda çözüme kavuşturulabilmektedir. Her ne kadar geçici biz çözüm olsa da kullanıcılar tarafından denenen bu yöntem ile ekran sorunlarını çözmek ve telefonları eskisi gibi kullanmaya devam etmek mümkün olmaktadır. Şimdi, dokunmatiği bozuk telefon nasıl düzeltilir? Gelin daha yakından göz atalım.

  • Dokunmatiği bozulan bir telefon için ilk olarak ekranının kenarından dokunmatik ekran ile ön cam bir iğne sokulur.
  • Dokunmatik ekran ve ön cam arasına sokulan iğne yine dokunmatik ekran üzerine hafifçe bastırılır ve bir süre bu şekilde beklenir.
  • Yeteri kadar bekledikten sonra iğne dokunmatik ekran üzerinden çekilir.
  • Bu işlem sonrasında eğer ekranın sadece cam kısmında bir sorun varsa ekran tekrar çalışır. Ancak farklı bir yerde sorun olması halinde ise ekranın çalışması mümkün olmayabilir.
  • Bu yöntem geçici olsa da bir süre ekranın çalışmasını ve telefonun olması gereken şekilde kullanılmasını sağlayabilir. Yine de kalıcı olmadığını ve kalıcı bir çözüm için ekran değişiminin yapılması gerektiğini de söylemeden geçmeyelim.

İğne İle Dokunmatik Ekran Tamiri Güvenilir Midir?

İğne ile dokunmatik ekran tamiri genel olarak geçici bir yöntem olmakla birlikte belirli bir süre ekranın çalışmasını mümkün kılabilir. Ancak dokunmatik ekranların iğne ile tamirinin güvenilir bir yöntem olmadığını söylemekte fayda vardır. Bu yöntemin güvenilir olmamasının başlıca nedeni iğnenin ekrana zarar verebileceği riskidir. Deneyimli kişiler tarafından gerçekleştirilmediği sürece telefon ekranının zarar görmesi her zaman için muhtemeldir. Bunun yanında kalıcı bir çözüm olmaması yine güvenilir olmamasında etkilidir. Kalıcı çözümler için en etkili yöntem ekran değişimi yapılmasıdır. Çünkü ekran değişimi ile yaşanan sorun tamamen ortadan kalkar. Ekran değişimi kullanıcıların kendi imkanları ile yapabilecekleri bir uygulama değildir. Böyle bir uygulama için öncelikle yapılması gereken profesyonel bir destek alınması olmaktadır. Siz de telefonlarınızın dokunmatik ekranlarında güvenli ve kalıcı çözümler elde etmek istiyorsanız, ekran değişimi en etkili çözüm yolları arasında yer alır.

İğne İle Dokunmatik Ekran Tamiri ve Kalıcı Çözümler

Sektör genelinde ekran değişimi hizmetleri ile adından sıkça söz ettiren firmamız, iğne ile dokunmatik ekran tamiri de yapmaktadır. Ancak iğne ile yapılan tamir çoğu zaman geçici çözümler sunar ve bu nedenle firmamız sizlere komple ekran değişimini tavsiye eder. Siz de kalıcı çözümler için parça ve işçilik garantisi ile hizmet sunan firmamızda ekran değişimi yapabilirsiniz. Bunun ardından telefonunuzda yaşadığınız dokunmatik sorunu tamamen ortadan kalkacak ve düzgün bir kullanım ile artık aynı sorunlar gündeme gelmeyecektir. Hem kaliteli hem de güvenilir bir ekran değişimi hizmeti için siz de bizi tercih edin ve alanında uzman personel kadromuz ile sizlere profesyonel destek sunalım.

Yorum Yap