1. Ana Sayfa
  2. Genel

İç Ekran Kırılması Ne Kadara Yapılır?

İç Ekran Kırılması Ne Kadara Yapılır?
+ - 1

İç ekran kırılması ne kadara yapılır? Eğer siz de merak ediyorsanız, telefonların ekranlarında yaşanan iç ekran kırılma sorunu konusunda detaylı bilgiler edinebilir ve böyle bir sorun yaşamanız halinde ortalama ne kadar ödemeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Ekran problemleri akıllı telefonların en ciddi sorunları arasında yer alır. Telefon ekranının kullanılmasını engelleyen bu sorun, çözülmediği taktirde telefonu verimli bir şekilde kullanmak çoğu zaman için mümkün değildir. İç ekran kırılması tamiri ile yaşanan sorunu ortadan kaldırmak, yani daha doğrusu ekran değişimi ile yaşanan sorunu çözüme ulaştırmak mümkündür. Ayrıca ekran değişimlerinde iç ekran değişimi tek başına yapılamadığı için ekranın tüm bölümlerinin bir bütün halinde değiştirilmesi daha sağlıklı bir uygulamadır. Bu nedenle uzman teknisyenler de aynı şekilde komple ekran değişimini önermektedir.

İç ekran kırılması ne kadara yapılır? Sorusu için sizlere daha net ve belirgin bir fiyat aralığı vermek için öncelikle bazı konulara açıklık getirmek gerekir. Akıllı telefonlar marka ve modellerine göre farklı fiyatlara sahip oldukları gibi aynı zamanda parça değişimleri de farklı fiyatlandırmalara sahiptir. Çünkü akıllı telefonların her biri kendi içerisinde farklı ekran teknolojileri barındırır ve bu yüzden ekran değişimi fiyatları da farklılıklar gösterir. Bu konuda bir örnek vermek gerekirse iPhone modelleri ile Sony modelleri için uygulanan ekran değişimi fiyatları hiçbir zaman için aynı değildir. Bu nedenle telefon ekran değişimi fiyatı olarak öncelikle sahip olduğunuz telefonun marka ve modeli üzerinden bir değerlendirme yapmanız gerekir. Bu şekilde daha net bir fiyat bilgisi edinmek ve ekran değişimi için ne kadar ödeneceğiniz öğrenmek mümkün olur. Ayrıca ekran değişimi fiyatları firmalara göre de değişiklik gösterir. Fiyat konusunda firmaları da arayarak aşağı yukarı bir fiyat bilgi edinmek mümkün olabilir.

İç Ekran Kırılması Nasıl Tamir Edilir?

Akıllı telefonlarda çok fazla görülen sorunlarında başında gelen iç ekran kırılması aynı zamanda telefonların istenmedik durumlarda kalmasına neden olur. Çünkü iç ekran kırılması olan bir telefonun ekranı her şeyden önce kullanılamaz ve ekranda çeşitli renklenmeler ve çizgiler oluşur. Böyle bir durumda ise ekran kullanımı kısıtlanır ya da hiç kullanılamaz. Hatta bazı durumlarda ekran kırılmış olsa bile dokunmatik panelde bir sorun olmaz ve telefonun dokunmatiği kullanılmaya devam eder. Kullanıcıların ekran kırıldı dokunmatik çalışıyor şeklinde yaşadıkları soruna çözüm aradıklarını ve forum sitelerinde bu konuda neler yapmaları gerektiğini öğrenmeye çalıştıklarını söylemek yanlış olmaz. Peki, akıllı telefonlarda iç ekran kırılması sonucunda yapılan ekran değişimi nasıl gerçekleştirilir? Bunlara daha yakından bakalım ve sizlere ekran değişimi konusunda detaylı bilgiler vermeye çalışalım.

  • Akıllı telefonların ekran değişimlerinde çoğu zaman için OCA tekniği kullanılır.
  • Bu yöntem ile değiştirilen ekranlar daha sağlıklı ve sağlam olur.
  • Ekran değişimi için öncelikle eski ekran dikkatli bir şekilde son sistem ekipmanlar kullanılarak çıkarılır.
  • Bunun sonrasında takılacak olan ekran özel solüsyonlar yardımı ile güzelce temizlenir.
  • Ekranın temizlenmesinden sonra monte işlemi yapılır ve monte işlemleri genelde özel ekipmanlar kullanılarak gerçekleştirilir.
  • Ekranın telefona monte edilmesinin ardından sırada birtakım testler ve kontroller vardır. Yeni ekranın monte işlemi sonrasında sorunsuz bir şekilde çalıştığını anlamak için test ve kontroller şarttır.
  • Ekran değişimleri genel olarak 20 dakika kadar sürer. Bazen yoğunluğa bağlı olarak bu süre değişse de genel olarak kısa zaman içerisinde değişim tamamlanır.

İç Ekran Kırılması İçin Çözüm Bizde!

İç ekran değişimleri telefonların komple ekran değişimleri ile gerçekleşir. Yani sadece iç ekran değişimi yapılmamaktadır. Firmamız da aynı şekilde sizlere ekran değişimi konusunda deneyimli ve profesyonel elemanları ile yardımcı olur. Ekran değişimi için parça ve işçilik garantisi sunan firmamız, değişim anında telefonların diğer aksamlarına zarar gelmemesine özen gösterir. Ayrıca telefon içerisinde yer alan bilgiler değişim yapılırken her zaman için güvendedir. Siz de ekran değişimi için kaliteli ve güvenli bir çalışma örneği ile karşılaşmak istiyorsanız, sizleri de firmamıza bekliyoruz. Uygun fiyatlarda ekran değişimi hizmetleri için bizi tercin edin, siz de kaliteyi ucuza alma şansına bizimle ulaşın.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Benim telefonumun modeli vsp250g(Vestel Venüs 5.0) iç ekranın yarısından fazlası kırık sizce kaç liraya yapılır söylermisniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.