1. Ana Sayfa
  2. Blog

Huawei Ön Ve Arka Kamera Değişimi

Huawei Ön Ve Arka Kamera Değişimi
+ - 0

Huawei ön ve arka kamera değişimi konusunda hassas davranmak gerekir. Telefonların sizin için en önemli parçaları kameralar olabilir. En güzel anlarınızı kaydettiğiniz veya instagram için paylaşımlar yaptığınız telefon kameraları zamanla arızalanabilir. Bu arızalar donanımla alakalı olabilir. Bu problemler kendilerini farklı şekillerde gösterebilir. Bazı arızlarda kamera hiç açılmazken, bazılarında lekeler gözlemlenebilir.

Telefonunuzu düşürmeniz veya bir yere çarpmanız da bir etken olabilir. Telefon kameraları 2 katmandan oluşur. En önde sağlam bir kompozit katman bulunur. Bu katmanın görevi içerideki kameraları korumaktır. Kameralar hassas parçalar olduğundan bu parça önemlidir. Bu katman aynı zamanda toz ve su gibi dış etkenlerin kameraya hasar vermesini önler.

Huawei Ön Ve Arka Kamera Değişimi Nasıl Yapılır?

Huawei ön ve arka kamera değişimi bazı sebeplerle karşımıza çıkabilir. Kompozit katman çatlaması halinde kameraya giren toz lenste hasara yol açabilir. Bu hasar kalıcı bir hasardır. Kamera lensleri çok hassas yapıdadırlar. Bu yüzden girecek en ufak toz zerresi bile bozulmalarına yol açar. Bu arızların çözümü için ön veya arka kameralarınızı değiştirmeniz gerekir. Bu işlemler için teknik servislere başvurmanız gerekmektedir.

Teknik servislerde gerekli işlemleri yapmadan önce dikkat etmeniz gerekn huşular mevcuttur. Bu gibi yerlerde ilk olarak factory reset(sıfırlama) yapılır. Bu sebeple servise gitmeden önce verilerinizi yedeklemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde fotoğraf rehberiniz gibi önemli bilgileri kaybedebilirsiniz. Ardından telefonunuzu servise götürdüğünüzde arıza tespit işlemi yapılacaktır. Arızanız kameranızdaysa kameranız değiştirilecektir. Bu işlem sonucunda telefonunuz eski haline gelir ve kullanmaya devam edebilirsiniz.

Huawei Ön Ve Arka Kamera Değişimi Ayrıcalıklarımız

Huawei ön ve arka kamera değişimi konusunda yıllardır hizmet veriyoruz. Gerek İstanbul içi gerekse İstanbul dışı aynı gün içerisinde hizmet veriyoruz. İstanbul dışı gönderilerde kargodan geldiği gibi müdahale ediliyor. Müdahale edilirken sizler de aranıyorsunuz. Kameralı şekilde sizin gözünüzün önünde müdahale yapılıyor. Gerekli tamirat sonrasında da aynı gün kargoya tekrar teslim ediliyor. Ayrıca tüm hizmetlerimizde parça ve işçilik 6 aylık garanti ile size sunuluyor. Sizler de farklılıklarımız için hemen bizi arayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yorum Yap