1. Ana Sayfa
 2. Genel

Huawei Ekran Siyah Oldu Ekran Gitti

Huawei Ekran Siyah Oldu Ekran Gitti
+ - 0

Huawei ekran siyah oldu ekran gitti sorunu kullanıcıların son dönemlerde çok sık karşı karşıya kaldığı ekran problemleri arasında yer alır. Telefonun çalışmasına rağmen ekran siyahtır ve hiçbir şekilde etkileşim mümkün değildir. Gelen çağrı ya da bildirimler görülmez ya da cevap verilemez. Buna rağmen sesli bildirimler ya da çağrı sesi duyulabilir. Böyle bir durumda ise telefon neredeyse kullanılmaz hale gelir ve bir an önce ekranı normal haline döndürmek için gerekli girişimlerde bulunulması gerekir.

Huawei ekran siyah oldu ekran gitti şeklinde yaşanan sorunlar yazılım ya da donanım kaynaklı olabilir. Böyle bir durumda ise meydana gelen sorunun çözümünde telefonların her iki açıdan da değerlendirmeye alınması gerekir. Telefonlarda siyah ekran sorunun neden kaynaklandığını tespit etmek çözüme daha hızlı bir şekilde ulaşılmasına yardımcı olur. Bunun yanında yazılım kaynaklı sorunlarda kullanıcılar uygulayacağı birtakım yöntemler ile çözüme ulaşabilir. Ancak donanım kaynaklı olan sorunlar karşısında profesyonel bir yardım alınmasında fayda vardır.

Huawei Ekran Siyah Oldu Ekran Gitti Sorunu İçin Çözüm Yöntemleri

Huawei kullanıcılarının çok sık karşılaştığı sorunlar arasında yer alan siyah ekran, çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Bazen yazılım kaynaklı bazen de donanım kaynaklı olan bu sorun, telefonların kullanılmaz hale gelmesine neden olur. Donanım kaynaklı sorunlarda profesyonel bir yardım alınması tavsiye edilir. Yazılım kaynaklı sorunlarda ise kullanıcıların çeşitli denemeler ile çözüme ulaşmaları mümkün olabilir. Sorunun çözüme ulaşması adına kesinlik sunmasa da bu yöntemleri denemek de yarar vardır. Yazılım kaynaklı Huawei siyah ekran sorunları için uygulanabilecek çözüm yöntemleri şu şekildedir;

 • Cihazı yeniden başlatmaya zorlayın. (reset atın)
 • Telefonun pilini tamamen bitirin ve sonrasında yeniden başlatmayı deneyin.
 • Cihazı güvenli moda getirin ve önyükleme yapın.
 • Bunun yanında telefonu kurtarma moduna alarak önyükleme yapmayı ve sonrasında önbelleği tamamen temizleyin.
 • Yukarıda yer alan işlemler çözüm olmadıysa telefonu fabrika ayarlarına geri döndürmeyi deneyin.

Huawei Siyah Ekran Sorunu Çözümü

Huawei akıllı telefon ekranlarında yaşanan siyah ekran problemleri için firmamızda geniş çaplı bir hizmet sunulur. Telefonlarınız hem yazılım hem de donanım kaynaklı sorunlara karşı inceleme altına alınır. Yapılan çalışmalar sonucunda sorunun yazılımsal olmadığı anlaşıldığında ise donanımsal nedenler üzerinde durulur. Huawei telefonlarınızda ekrana giden bağlantılar ve bu bağlantılar ile ilgili diğer donanımlar kontrol edilir. Kısa devre ya da temassızlık gibi durumların kontrolü yapılır ve eğer bu tür bölümlerde bir sorun yoksa ekran tamiri gerçekleştirilir. Ekranın tamir edilmediği durumlarda ise son çare ekran değişimi yapılır. Ekran değişimi siyah ekran sorunları için kesin çözüm sunan hizmetlerimizden biridir.

Huawei Ekran Değişimi Nasıl Yapıyoruz?

Huawei ekran değişimlerinde siz müşterileri için her zaman alanında uzman ve tecrübeli teknisyenleri ile hizmet veren firmamız, aynı zamanda son teknoloji ekipman ve donanımlar ile sizlere yardımcı olur. Teknik servisimiz bünyesinde ekran değişimleri yaklaşık olarak 45 ila 60 dakika gibi kısa bir zaman içerisinde gerçekleştirilir. Değişim sonrasında ise sizler de kendi ekranlarınızı kontrol edebilir ve bunun ardından telefonlarınızı teslim alabilirsiniz. Ayrıca değişim sonrasında ekranlarınızda gerekli testler ve kontroller yapılarak telefonlarınız teslim edilir. Bunların yanı sıra servisimizde bir ekran değişimi için aşağıdaki gibi hizmetler sunulur;

 • Servisimiz bünyesinde ekran değişimleri orijinale en yakın Huawei kullanılarak yapılır.
 • Ayrıca ekran değişimleri en az 6 ay parça ve işçilik garantisi ile gerçekleştirilir.
 • Her zaman steril ve statik elektrikten arındırılmış olan teknik servis odalarında işlem yapılır.
 • Ekran değişimi sonrasında telefonlarınızda yer alan bilgiler asla silinmez ya da zarar görmez.
 • Değişim sırasında ise telefonlarınızda gerçekleştirilen tüm işlemler sizlerin yanında ve gözü önünde olur.

Ekran değişimlerinde garantili hizmetle sunan firmamız, hızlı ve güvenilir çözümlerin en doğru adresidir. Değişim sonrasında ekranlarınızda oluşan problemler için dilediğiniz her an bizimle iletişime geçebilir ve ücretsiz destek alabilirsiniz. Tabi bunun yanında teknik servisimiz sizlere uygun fiyat aralıkları ile yardımcı olur. Sizler de kaliteli bir hizmetin yanı sıra bütçenize uygun çözümler için bizi tercih edebilir ve firmamız ile ayrıcalıklı hizmetlerin sunulduğu bir ekran değişimi hizmeti alabilirsiniz.

Yorum Yap