1. Ana Sayfa
  2. Blog

Huawei Batarya Değişimi

Huawei Batarya Değişimi
Akıllı Cep Telefonu Şarj Soketi Kadıköy
+ - 0

Cep telefonu arıza tamiri ve batarya değişimi için mutlaka, alanında uzman servis hizmetlerinden faydalanmak gerekiyor. Bizler, profesyonel kadromuz ile huawei ve diğer markaların batarya değişim dahil tüm işlemlerini, güvenilir bir şekilde müşterilerimizin gözü önünde yapıyoruz. Huawei batarya değişimi sırasında, telefonda kayıtlı bulunan herhangi bir veri silinme olayı söz konusu değildir. Cep telefonu üzerinde işlem yapacağımız zaman, yapılacak işlemin aşamalarını, neler yapılacağını ve nasıl bir sonuç alınacağını, işe başlamadan önce müşterilerimize anlatıyoruz.

Uzman elemanlarımızla verdiğimiz tüm hizmetlerimizde garanti veriyoruz. Batarya ve ekran değişimi gibi işlemlerde, müşterilerimizin aklında soru işareti kalmaması için tüm işlemler göz önünde yapılmaktadır. Google üzerinden güvenilir, teknik servis araması yapan müşterilerimizi, bizlere ulaşabiliyor. Hizmetlerimiz ile ilgili çok sayıda olumlu yorumların yer alması hizmet kalitemizi gösteriyor.

Huawei Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

Bazı cep telefonlarında, kullanıcılar, yedek batarya satın alarak, batarya değişimlerini kendileri yapabilmektedir. Yeni model akıllı cep telefonlarının büyük bir bölümünde, arka kapak telefon kasasına yapışıktır ve kullanıcıların açması çok zordur. Huawei marka akıllı telefon arka kapakları yapışık olarak üretildiği için üzerinde takılı bulunan batarya kullanım ömrü tamamlandığında ya da çeşitli nedenlerle değiştirilmek zorunda kalındığında servisimizde değişim yapılmaktadır.

Huawei bataryalarının değiştirilebilmesi için işlemlerin profesyonel servis elemanları tarafından yapılması gerekiyor. Her model için farklı işlemler gerekebiliyor. Teknik servis imkanlarımız ile arka kapak kısmını açıyor, batarya bağlantılarını söküyor ve bataryayı çıkartarak yenisi ile değiştiriyoruz. Aynı işlemleri yaparak, kapağı kapatıyor ve yapıştırma işlemlerinin yapılmasını sağlıyoruz.

Batarya Değişiminin Önemi?

Huawei telefonlarda batarya değişimi yapılırken, bilgiler silinmemektedir. Her bir batarya için 6 ay garanti veriyoruz. Akıllı cep telefonlarında, telefon kullanılırken, aşırı ısınma meydana geldiği hissedilirse hemen servisimizle görüşülmeli ve değiştirme işlemleri yapılmalıdır. Batarya değişimi, telefon şarjının uzun süre dayanmasını ve batarya arızalarının telefona zarar vermesinin önüne geçilmesini sağlamış olacaktır.

Huawei Batarya Değişimi

Huawei Pil Sağlını Öğrenme?

Akıllı cep telefonu kullanmaya başlayanlar, zaman geçtikçe telefon bataryalarının daha kısa sürede bitmeye başladığını görebilirler. Huawei akıllı cep telefonlarında pil sağlığını öğrenmek isteyenler, telefonda kurulu bulunan android sistemlerinde kullanabilecekleri bir uygulama bulamayacaktır. Pil sağlığını öğrenebilmek için Google play store üzerinden üçüncü parti uygulamalar indirilmelidir. En çok kullanılan uygulamalardan birisi Accubattery uygulamasıdır. Uygulamanın indirilmesi ve telefona kurulması gerekiyor. Telefon üzerinde uygulama çalıştırıldığında, pil bölümünden, istenilen bilgilere hemen ulaşılabilecektir.

Batarya Değişimi Fiyatı Ne Kadar?

Huawei marka telefonlar için bataryaya ihtiyacı olanlar, servisimizi telefonlar arayarak, batarya değişim işlemleri ve örnek batarya değişim fiyatları hakkında bilgi alabilirler. Huawei akıllı cep telefonları modellerinin tümü için oluşturmuş olduğumuz fiyat listesinde yer alan fiyat bilgilerimiz, 100 TL ile 250 TL arasında değişiyor. Her model için farklı fiyat belirlenmiştir. En çok kullanılan huawei modellerinin tümü için stoklarımızda, batarya bulundurmaya ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını hemen karşılamaya çalışıyoruz. Stoklarımızda bulunan bataryalar kullanılarak, batarya değiştirme işlemlerini, müşterimizin gözü önünde 5 – 10 dakika içerisinde yaparak hemen teslim ediyoruz.

Pil Sağlığı Nasıl Arttırılır?

Huawei modellerinin tümünde, pil sağlığını artırma işlemleri için aynı yöntemler kullanılabilecektir. Yapılacak işlemler, uygulamaların, bataryadan enerji çekimini kısıtlayacak, bataryanın daha uzun süre dayanmasını sağlayacaktır.

Pil sağlığını arttırmak için her kullanıcı şunları yapması gerektiğini bilmelidir;

  • Dinamik duvar kağıdı yerine sabit duvar kağıdı seçilmeli,
  • Ekran parlaklığı mümkün olan en alt seviyele düşürülmeli,
  • Wi-fi kapalı konumda tutulmalı,
  • Konum, bluetooth kapalı olmalı,
  • Otomatik güncellemeler kapalı olmalı,

Bataryadan enerji kullanan tüm uygulamalar üzerinde çeşitli kısıtlamalar yapılarak, pil sağlığını arttırmanın yöntemleri kullanılabilecektir.

Bataryayı Uzun Süre Kullanmanın Yolları

Teknik servis hizmetlerimizde, şeffaf ve doğru bilgi paylaşımlarımız sayesinde, müşterilerimiz hizmetlerimizden memnun kalmaktadır. Huawei akıllı cep telefonu kullanıcılarına, batarya değişimi yaptığımızda, bataryayı daha uzun süre kullanabilecekleri yöntemler hakkında bilgiler veriyoruz. Bataryanın uzun süre kullanılabilmesi için orijinal olmayan şarj cihazları dışında başka cihazlar ile şarj edilmemelidir. Şarj tamamen bittikten sonra şarja takılmalı ve %100 dolum olduğunda hiç bekletmeden hemen çıkartılmalıdır. Bataryanın kısa sürede bitmesine neden olabilecek, kullanılmayan uygulamalar kapalı tutulmalıdır. Ekran kilit süresinin az olması bataryanın verimliliğin açısından önemlidir.

 

 

Yorum Yap