1. Ana Sayfa
  2. Genel

Hey Siri Çalışmıyor Sesimi Algılamıyor

Hey Siri Çalışmıyor Sesimi Algılamıyor
+ - 0

Hey siri çalışmıyor sesimi algılamıyor şeklinde bir sorun yaşadığınız durumlarda ilk olarak iPhone telefonunuzda bazı ayarları kontrol etmenizde fayda vardır. Bu şekilde Siri’nin çalışmasını ve seslendiğinizde size cevap vermesini sağlayabilirsiniz. Siri sesinizi algılamadığında öncelikle Siri ses tanıma ayarı yapmanız gerekir. Eğer farklı bir sorun yoksa yapılan ayarlamaların ardından Siri sesinizi tanıyacak ve cevap verecektir. Bu yüzden öncelikle ses tanıma ayarı yapılması tavsiye edilir.

Hey Siri Çalışmıyor Sesimi Algılamıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

iPhone model telefonlar için Siri oldukça önemli bir yardımcı asistandır. Akıllı sesli asistan olarak bilinen Siri, zaman zaman kendisine seslenildiğinde herhangi bir tepki vermez. Bu tür durumlarda karşısında ilk olarak iPhone’dan Siri ayarlarını kontrol etmek gerekir. Bunun için yapılması gerekenler ise aşağıdaki gibi karşımıza çıkar;

  • iPhone telefonunuzdan ilk olarak “Ayarlar” menüsüne giriş yapın.
  • Karşınıza çıkan ekranda “Genel” sekmesi yer alır ve bu sekmeye giriş yapın.
  • Bunun ardından açılan ekranda “Siri” sekmesine tıklayın ve buradan Siri’yi sağa çekerek aktifleştirin.
  • Ayrıca ekranda yer alan “Hey Siri” izin ver özelliğini de etkin hale getirmeyi unutmayın.

Yukarıda anlatılan şekilde Siri ayarını yapmanız ardından tekrar Siri’ye seslenin ve çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Siri bazen sizi sesiniz kısık olması nedeniyle algılamayabilir. Bu yüzden biraz daha yüksek sesle iletişime geçmeyi deneyin. Ancak bunlara rağmen hala Siri tepki vermiyorsa bunun nedeni iPhone telefonunuzda başka bir sorun olduğuna işaret eder.

iPhone Siri Çalışmıyor Sesimi Algılamıyor Mikrofon Arızası

iPhone telefonlarda mikrofon arızası yaşanması Siri’nin de çalışmamasına neden olur. Bu yüzden telefonlarınızda Siri ile iletişime geçemiyorsanız, öncelikle bir mikrofon kontrolü yapmanızda fayda vardır. Eğer farklı bir uygulama da mikrofonunuz çalışmıyor ise tamir ve değişim gibi durumlar gündeme gelebilir.

Göz Önünde Mikrofon Tamiri ve Değişimi

Sektörün önemli isimleri arasında yer alan firmamız, iPhone telefonlarınızda en az 6 ay parça ve işçilik garantili mikrofon tamiratı ve değişimleri yapar. Alanında uzman kadrosu ile sizlere yardımcı olur ve bunun yanında oldukça uygun fiyat aralıkları ile mikrofonlarınızı herhangi bir sorun yaşamadan değiştirir. Üstelik değişim sırasında tüm işlemler sizlerin gözü önünde yapılır.

Yorum Yap