1. Ana Sayfa
  2. Genel

Ekranı Kırık Şifreli Telefondan Veri Kurtarma

Ekranı Kırık Şifreli Telefondan Veri Kurtarma
+ - 0

Ekranı kırık şifreli telefondan veri kurtarma ve çözüm yöntemleri konusunda birtakım bilgiler vereceğimiz bu yazımızda sizler de böyle bir durumla karşılaşmanız halinde neler yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Genelde telefonların ekranlarında darbe ya da düşmeye bağlı olarak kırılmalar meydana gelir ve bunun ardından telefonda ekrana görüntü gelmez ya da gelse dahi dokunmatik tamamen devreden çıktığı için ekranı kullanmak mümkün olmaz. Bu tür durumlar karşısında kullanıcılar genelde ekranı kırık telefondan veri kurtarma programı gibi çeşitli yöntemler ile yaşadıkları soruna çözüm arar. Ancak kırık ekranlı bir telefondan verilerin kurtarılması için öncelikle profesyonel bir yardım almak ve telefonu en yakın teknik servise göstermek gerekir. ekran kırılması ile verilere ulaşma konusunda kullanıcıların kendi çabaları ile yapabilecekleri çok fala bir şey yoktur.

Ekranı kırık şifreli telefondan veri kurtarma alanında uzman teknik servisler yardımı ile çözüme ulaştırılabilir. Bunun yanında verilerin kurtarılması aşamasında ilk olarak telefonda bazı kontroller gerçekleştirilir ve anakartın hala çalışıp çalışmadığına bakılır. Eğer anakart çalışmıyorsa ve bir sorun varsa öncelikle bunun düzeltilmesi gerekir. Aksi taktirde ekranı kırık telefondan veri kurtarma işlemi hiçbir zaman gerçekleşmez. Anakartta herhangi bir arıza olmadığı durumlarda yapılması gereken ise basittir. Öncelikle telefona çalışan bir geçici ekran takılır ve bu sayede telefonun açılması sağlanır. Bu şekilde verilere ulaşmak ve verileri kurtarmak mümkün olur.

Ekranı Kırık Şifreli Telefondan Veri Kurtarma Yolları

Ekranı kırık ve aynı zamanda şifreli olan telefonlarda verilerin kurtarılması anakartta herhangi bir arıza olması durumuna göre farklı zamanlarda gerçekleştirilir. Çünkü az önce de belirtmiş olduğumuz gibi anakartı bozuk telefondan veri kurtarma biraz uzun zaman alır. Ancak anakartın sağlam olması halinde bu süre kısalır. Ayrıca kırık ekranlı telefonlarda verilerin kurtarılmasının ardından isteğe bağlı olarak ekran değişimi de yapılır. Bu şekilde kullanıcılar telefonlarını eski halinde döndürme şansını elde etmiş olur. Ekran değişimlerinde orijinal ekranlar kullanılır ve bunun yanında parça ve işçilik garantisi ile hazmet verilir. Tabi her kullanıcı için bu durum geçerli değildir. Eksi telefonlarda kullanıcılar bir de ekrana ücret ödemek istemez ve bunun yerine yeni bir telefon almayı ancak verilerini kurtarmayı tercih eder.

  • Kırık ekranlı telefonlarda verilerin kurtarılmasında öncelikle anakart kontrolü yapılır.
  • Yapılan kontrol sonucunda eğer anakartta bir sorun varsa anakart onarıma alınır.
  • Ancak anakartta arıza yoksa sıra telefona geçici bir ekran takmaya gelir.
  • Telefona takılan geçici ekran değişimlerinde yapılan işlemler ile benzerlik gösterir.
  • Ekranın takılmasının ardından telefon çakılır bir duruma getirilir ve şifre girilerek ekran açılır.
  • Telefon ekranının açılması ile bilgilere ya da verilere ulaşmak mümkün olur. Bunun ardından tüm veriler yedeklenir ve kullanıcıların alması için hazır hale getirilir.
  • Telefondan alınan tüm veriler isteğe bağlı olarak e-posta adresine gönderilebilir. Ya da kullanıcıların yanında getirdiği bir depolama birimine kopyalanabilir.

Kırık ekranlı ve şifreli bir telefondan verilerin kurtarılması için her zaman uzman kişilerden yardım almakta fayda vardır. Kullanıcıların kendi imkânları ile çözebilecekleri bir sorun olmadığı için veri kurtarma işlemlerini teknik servislerde bulunan uzman teknisyenler tarafından gerçekleştirilmesi tavsiye edilir. Aksi taktirde tüm veriler tamamen kaybedilebilir.

Ekranı Kırık Şifreli Telefondan Veri Kurtarma Konusunda Profesyonel Çözümler

Sektörün önde gelen firmalarından biri olarak siz müşterileri için her zaman hızlı ve güvenilir çözümlerin adresi olan firmamız, alanında uzman ve deneyimli ekibi ile telefonlarınızda yaşadığınız tüm sorunları kısa süre içerisinde giderir ve telefonlarınızı olması gereken şekilde sizlere telim eder. Kırık ekranlı telefonlarınızda yer alan verilerin kurtarılması için siz de bizi tercih edebilir ve sunduğumuz uygun çözümler ile istenen sonuçlara ulaşabilirsiniz. Parça ve işçilik garantili hizmetleri ile sizlere her zaman üst düzey teknik servis hizmeti veren firmamız, kırık ekranlı telefonlarınızda anakart problemi olmadığı sürece geçici ekran ile verilerinizi kurtarılmasını sağlar. Bunun yanında anakartta sorun olsa dahi yine uzman teknisyenleri ile telefondaki verilerinizi en kısa zaman içerisinde kurtarır ve sizlere teslim eder. Siz de uygun fiyat aralıkları ile kaliteli bir hizmet için bizi tercih edin ve profesyonel çözümlerimize ortak olun.

Yorum Yap