1. Ana Sayfa
  2. Genel

Ekran Yanığı Nasıl Düzeltilir?

Ekran Yanığı Nasıl Düzeltilir?
+ - 0

Ekran yanığı nasıl düzeltilir? Siz de birçok akıllı telefon kullanıcısı gibi bu soruyu merak ediyor olabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız bu yazımızda akıllı telefonlarınızın ekranlarda oluşan ekran yanığı ya da başka bir deyişle hayalet görüntüleri kısa zaman içerisinde ortadan kaldırabilirsiniz. Peki, ekran yanması nasıl olur? ya da ekran yanması neden olur? buna bakalım. Telefonlarda ekran yanmasının meydana gelmesine neden olan en önemli etken herhangi bir görüntünün ekranda uzun süre kalması olarak karşımıza çıkar. Ekrandaki görüntünün sabit bir şekilde uzun süre beklemesi piksellerin yorulmasına ve parlaklıklarını kaybetmelerine neden olur. Bunun sonucunda ise hayalet görüntü olarak bilinen ekran yanması meydana gelir.

Ekran yanığı nasıl düzeltilir? Konusu içinse çeşitli şekillerde çözüm yollarından bahsetmek mümkündür. Bunlardan ilki uygulama yolu ile ekran yanığını çözmektir. Screen Burn-in Tool gibi yazılımlar ile ekranlarda oluşan bu sorunu gidermek mümkün olabilir. Tabi böyle bir durumda ilk olarak akla gelen ise screen burn in tool işe yarıyor mu? sorusu olmaktadır. Bu uygulama ile zaman zaman istenen sonuçlar almak mümkün olabilir. Ancak genelde olarak çok fazla beklenti içine girmemek gerekir. Çünkü bu tür yazılımlar ile çoğu zaman etkili çözümler elde etmek mümkün olmaz. Ekran yanığını giderme konusunda başka bir çözüm yolu ise ekran değişimi olmaktadır. Ekran değişimi ile daha kalıcı ve sorunsuz bir çözüm elde etmek her zaman için mümkündür.

Ekran Yanığı Sorunu Çözümü

Akıllı telefon ekranlarında sık sık meydana gelen problemler arasında yer alan ekran yanığı sorunları, pek çok kullanıcı için sorun teşkil eden bir durumdur. Ekranda herhangi bir görüntünün uzun süreli bir şekilde sabit kalması ile meydana gelir ve birtakım özüm yolları ile yaşanan bu sorunu ortadan kaldırmak mümkündür. Ekran yanığı giderme konusunda en etkili çözüm yolları arasında ekran değişimi yer alır. Telefon ekranlarında oluşan hayalet görüntülerin ortadan kaldırılması için komple ekran değişimi oldukça önemli etkileri olan bir çözüm yoludur. Peki, genel olarak bir ekran değişimi nasıl yapılır? daha yakından inceleyelim.

  • Ekran değişimi için gerekli olan süre genelde 30 dakik – 2 saat arasında değişiklik gösterir. Eğer değişim yapılan serviste yoğunluk çok fazla ise bu süre 2 saate çıkabilir.
  • Ekran değişimi için sunulan seçenekler arasında hem orijinal hem de orijinale ekranlar bulunur. Telefon sahibi istediği bir ekran ile değişim yaptırabilir.
  • Servislerde yapılan ekran değişimleri alanında uzman ekip ve son sistem ekipman ve donanımlar ile yapılır. Böylece değişim sırasında telefonlarda herhangi bir sorun meydana gelme riski en aza indirgenir.
  • Genelde ekran değişimi yapılırken tüm işlemler müşterinin gözü ölünde olur. Bu da müşterinin aklında herhangi bir şekilde soru işareti oluşmasını engeller.
  • Ayrıca değişim sırasında telefon içinde bulunan fotoğraf, video, rehber, oyun ve uygulama gibi tüm bilgiler saklı kalır. Herhangi bir şekilde telefon içindeki bilgiler silinmez.
  • Ekran değişimleri genel olarak parça ve işçilik garantili olarak gerçekleştirilir. Bu şekilde müşterilere aldığı hizmet ile ilgili belirli bir süre güvence verilmiş olur.
  • Bunların yanı sıra ekran değişimi yapıldıktan sonra çeşitli kontroller ile ekranın sorunsuz bir şekilde çalışıp çalışmadığına bakılır. Eğer takılan yeni ekranın çalışmasında bir sorun yoksa telefon müşteriye teslim edilir.

Ekran Yanığı Sorunları İçin Profesyonel Çözümler

Eğer siz de ekran değişimi için hem kaliteli he de profesyonel hizmetler sunan bir firma arıyorsanız, doğru adrestesiniz demektir. Telefon servisi olarak sektörün öne çıkan firmaları arasında yer aldığımızı ve sizlere her zaman alkanında uzman ve deneyimli ekibimiz ile yardımcı olduğumuzu belirtmek isteriz. Son sistem ekipman ve donanımları ile hızlı ve güvenilir çözümlerin en doğru adresine olan firmamız, aynı zamanda parça ve işçilik garantili hizmetler verir. Bu şekilde müşterilerine hizmet vermesinin ardından sizleri belirli bir süre kadar güvence altına alır. Ayrıca uygun fiyatlar ve kolay ödeme koşulları ile yine sizler için ayrıcalıklı hizmetler sunar. Ekran değişimlerinde sorunsuz bir hizmet süreci ve kaliteli bir hizmet sürecine dahil olmak istiyorsanız, siz de daha fazla zaman kaybetmeden hemen servisimize gelin.

Yorum Yap