1. Ana Sayfa
  2. Blog

Ekran Değişimi Sonrası Dokunmatik Sorunu

Ekran Değişimi Sonrası Dokunmatik Sorunu
+ - 0

Ekran Değişimi Sonrası Dokunmatik Sorunu; Akıllı telefonlar genelde ekran değişimi sonrasında dokunmatik ekran problemleri ile karşı karşıya kalır. Böyle durumlarda ise kullanıcılar için sıkıntılı bir süreç başlar ve telefon neredeyse kullanılmaz hale gelir. Hatta telefon ekranında bağımsız tıklamaların ya da ekranda farklı bölgelerde tepkisizliklerin olduğunu söylemek de yanlış olmaz. Telefon kullanıcılarının yaşadıkları sorun karşısında ise sosyal mecralarda ve forum sitelerinde ekranı değiştirdim dokunmatik çalışmıyor şeklinde başlıklar ile çözüm aradıklarını söylemek yanlış olmaz. Ancak dokunmatik ekran problemlerinde önemli olan öncelikle ekranda meydana gelen sorunun kaynağının araştırılmasıdır. Bu nedenle yazımız içerisinde öncelikle yaşanan sorunun nedenlerine göz atacağız.

Ekranı Değiştirdim Dokunmatik Çalışmıyor Neden?

Eğer siz de cep telefonunuzun ekranını değiştirmenizin ardından dokunmatik ekran üzerinde çeşitli sorunlar yaşıyorsanız, öncelikle ekran ya da değişim sırasında yapılan hatalardan şüphelenebilirsiniz. Bu yüzden daha detaylı bir bilgi vermek adına öncelikle dokunmatik ekranlarının hangi nedenlere bağlı olarak ortaya çıktığını bilmekte fayda vardır. Şimdi, gelin bunlara bir bakalım.

  • Ekran değişiminde yan sanayi ekran kullanılması
  • Ekran değişimi yapan servisin işlemler sırasında yanlış uygulamaları
  • Yeni takılan ekranın üretim kaynaklı sorunlu olması
  • Ekran dokunmatiğinin çalışmasını sağlayan esnek elektrik kablosunun hasar görmesi
  • Ekran değişimi sırasında yeni ekranın hatalı takılması
  • Ekran değişimi yapılırken gerekli ortam oluşturulamaması nedeniyle ekran ile cam arasında yabancı maddelerin girmesi

Telefon Dokunmatik Sorunu Çözümü Nasıl Yapılır?

Ekran Değişimi Sonrası Dokunmatik Sorunu, firmamız bünyesinde yer alan uzman personeller tarafından gerçekleştirilir. Bunun yanında telefon dokunmatik sorunu çözümü esnasında son sistem ekipmanlar kullanılır ve aynı zamanda geniş kapsamlı test ve analizler sonrasında işlemlere geçilir. Ayrıca sorunun tam olarak neden kaynaklandığı da yine araştırılan ve bunun ardından çözüm yolları üretilen hizmet aşamaları firmamız tarafından özel olarak uygulanır.

Sektörde önde gelen telefon servislerinden biri olarak dokunmatik sorunlarında etkili çözümler sunan firmamız, aynı zaman ekran değişimi hizmetleri de vermektedir. Eğer siz de ekran değişimi sonrasında dokunmatik sorunları yaşamak istemiyorsanız, ekran değişimi hizmetleri için en başta bizi düşünebilir ve ekran değişimlerinizi bizimle yapabilirsiniz.

  • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

 

Yorum Yap