1. Ana Sayfa
  2. Genel

Cep Telefonumun Ekranı Kırıldı Ne Yapmam Lazım?

Cep Telefonumun Ekranı Kırıldı Ne Yapmam Lazım?
+ - 0

Cep telefonumun ekranı kırıldı ne yapmam lazım? Sorusu için birbirinden farklı çözümler ile karşınıza çıktığımız bu yazımızda, sizler de yaşadığınız bu sorun karşısında neler yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Cep telefonlarında ekran kırılması bazen telefonun tamamen kullanılmasını engellerken bazen de telefonlarda dokunmatik ekran çalışmaya devam eder. Hatta telefonumun ekranı kırıldı dokunmatiği çalışıyor şeklinde kullanıcıların yaşadığı süreci anlattıkları görülmektedir. Böyle bir durumda telefon ekranı kısıtlı da olsa kullanılabilir. Tabi bu ekranın hangi ölçüde kırıldığı ile doğru orantılıdır. Çünkü ekranda meydana gelen kırık geniş ve parçalı ise ekranı görmek pek de mümkün olmayabilir. Bu yüzden ekranı tamamen kaplayan kırıklarda yapılması gereken parça değişimi olmaktadır.

Cep telefonumun ekranı kırıldı ne yapmam lazım? Şeklinde soruların son zamanlarda oldukça sık gündeme geldiğini söylemek yanlış olmaz. Pek çok akıllı telefonda yaşanan bu durum, telefonların ekranlarında ciddi sorunların ön plana çıkmasına hatta ekranın kullanılamamasına neden olur. Ekranı kırık telefon kullanmak birçok kullanıcı tarafından tercih edilmeyen bir durum olarak karşımıza çıkar. Bunun nedeni ise telefonların eskiden olduğu gibi kolayca kullanılmasını engellemesidir. Bunun yanında telefon ekranında kendi kendine uygulamaların açılması ya da verilen komut yerine başka bir davranış sergilemesi ekranlarda ortaya çıkan can sıkıcı problemlerden sadece bazılarıdır. Yaşanan bu sorunları ortadan kaldırmak içinse yapılması gereken ekran değişimi olmaktadır. Ekranlarda yapılan değişim ile telefonları normale döndürmek ve sorunsuz bir şekilde kullanmak mümkün olur.

Ekranı Kırılan Telefon İçin Yapılması Gerekenler

Akıllı telefonlarda sıkça görülen ve telefonların istenen bir şekilde kullanılmasını engelleyen ekran kırılması, aynı zamanda telefonda beklenmedik davranışların da ortaya çıkmasına neden olur. Bu yüzden yaşanan sorunu ortadan kaldırmak için kalıcı bir uygulama yapılması gerekir. Kırık ve çatlak telefon ekranlarında en etkili çözüm yöntemleri arasında ekran değişimi hizmeti yer alır. Hatta başarılı bir ekran değişimi bu sorun için kalıcı bir çözüm yöntemi olarak karşımıza çıkar. Peki, telefon ekran çatlaması nasıl giderilir veya kırık ekranlı telefonlar nasıl bir tamir aşamasından geçer? Daha yakından inceleyelim.

  • Ekranı kırılan bir telefon için en etkili çözüm ekran değişimidir ve alanında uzman firmalar ile sadece 15 dakika içerisinde ekran değişimi yapılabilir.
  • Ayrıca ekran değişimlerinde hem orijinal hem de orijinale yakın ekran seçenekleri müşterilere sunulur.
  • Kaliteli ve güvenilir bir hizmet süreci her zaman ön planda yer alır.
  • Parça ve işçilik garantisi ile ekran değişimi yapan firmaların olduğunu söylemek mümkündür.
  • Diğer yandan bazı firmalar hem müşteri adresinde hem de kargo gönderimi ile ekran değişimi hizmetleri sunar.
  • Tabi ekran değişimi yapılırken telefonların içerisinde yer alan bilgiler ve telefonun farklı donanımları asla hasar görmez.
  • Ekran değişimlerinde konusunda uzman ve deneyimli personeller görev alır.
  • Ekran değişiminin ardından cam koruyucu desteği de yine bazı firmalar tarafından sunulan hizmetler arasında karşımıza çıkar.

Kırık ekran Telefon Garanti Kapsamında Mı Tamir Edilir?

Her ürün gibi akıllı telefonlar da belirli bir garanti süresine sahiptir. Bu yüzden de ekran sorunlarının garanti kapsamında olup olmadığı kullanıcılar tarafından en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. Telefon ekranlarındaki kırık ve çatlak gibi sorunların garanti kapsamından yararlanabilmesi için kullanıcı kaynaklı bir hatanın olmaması şarttır. Çünkü satıcı firmalar, kullanıcıdan kaynaklı ekran problemlerini ücretsiz destek ile tamir etmemektedir. Ancak sorun kullanıcı hatası nedeniyle meydana gelmemiş ise tamir garanti kapsamında yapılır.

Ekran Değişimi Hizmetlerinde Hızlı ve Güvenilir Çözümler

Siz de ekran değişimi için kaliteli ve uygun fiyatlı hizmet veren bir firma arıyorsanız, artık doğru adreste olduğunuzu belirtmek isteriz. Firmamız için müşteri memnuniyeti her şeyden önce gelir ve bu nedenle konusunda uzman personelleri ile titiz bir işçilik örneği ortaya koyar. Ayrıca firmamızda parça ve işçilik garantili hizmetler verilmektedir. Bizimle yapacağınız ekran değişimi için hem parça hem de işçilik garantili hizmetler alır ve bu sayede hizmet sonrası yaşadığınız aynı sorunlarda tekrar firmamıza gelerek ücretsiz destek alma imkanını elde edersiniz. Ekran değişiminde kaliteyi uygun fiyatlarda satın almak ve bunun yanında değişim sırasında telefon güvenliğinizi tam olarak sağlamak istiyorsanız, sizleri de firmamıza bekliyoruz.

Yorum Yap