1. Ana Sayfa
  2. Blog

Cep Telefonu Tamiri Ekran Değişimi İşleminde Nelere Dikkat Etmeliyim?

Cep Telefonu Tamiri Ekran Değişimi İşleminde Nelere Dikkat Etmeliyim?
+ - 0

Cep Telefonu Tamiri Ekran Değişimi İşleminde Nelere Dikkat Etmeliyim? Ekran değişimi ihtiyacı ortaya çıktığında yapacağınız pek çok doğru ve yanlış hamleden söz etmek mümkün. Fakat burada maddi değeri olan bir cihazdan söz ettiğimizi hatırlamak ve işinizi şansa bırakmamak için dikkatli okumanızı tavsiye ediyoruz. Zira cihazı gelecekte kullanıp kullanmayacağınız tamamen bu makalenin devamına bağlı olacak.

Öncelikle ekran değişimi neden gerekir? Sorusuna hızlıca bir cevap sunmamız gerekiyor. Ekran değişimi darbeye bağlı kırılma ya da suya bağlı ıslanma sorunuyla arıza yapabilir. Pek çok farklı arıza nedeninden söz etmek mümkün olsa da yaygın arızalarına bu iki ana başlık altında toplanması nedeniyle biz özellikle bu iki alana eğileceğiz.

Erkan değişimi ihtiyacınızın nedeni suya bağlı ıslanmaysa, tuzlu ya da tatlı suya bağlı ıslanma nedeni bile belirleyici bir unsura dönüşecektir. Çünkü tuzlu suya düşen telefonalar bir miktar daha az sıvı teması yaşayacaktır. Fakat tatlı suya temas eden telefonlar daha çok su çekecektir. Bu nedenle göle düşen telefon ve denize düşen telefon ayrı ayrı adımlarla kurtarılabilir.

Cep Telefonu Tamiri Ekran Değişimi İşleminde Nelere Dikkat Etmeliyim?; Telefonunuz profesyonel müdahaleden uzak bir nokta da sıvı teması yaşadıysa, eğer şansızın varsa bir miktar pirinç sizin için hayati önem taşıyacaktır. Çünkü bu sayede ısıtıcılar kullanmadan telefon içinde kalan suyu ve nemi bir kavanoza kapatarak büyük oranda sağlayabilirsiniz.

Ekran değişimi hangi koşullarda garanti kapsamına girer?

Islanan telefonu kurtarma adımları konusunda hazırladığımız rehberimize devam etmeden kısa bir ara vererek sık sorulan bu soruya bir cevap sunmamız müşterilerimizin beklentisine saygı olacaktır. Ekran değişiminin garanti kapsamına giren koşullar ve girmeyen koşullardan söz etmek doğru değildir. Zira üreticiler garanti kapsamını son derece daraltmıştır. Bu nokta da eğer masanızın üzerinde duran telefonun ekranı durduk yere kapanırsa ve siz bunu kanıtlamayı başarırsanız tebrikler garanti kapsamına girmiştir.

“Fakat insanın başına gelebilecek kazalar durumunda bu ayrıcalıktan yararlanamayacağınızı, yani garantinin gerçekten lazım olduğunda size yardım etmeyeceğini bilmenizde fayda var”.

Kurtarma adımlarına devam ettiğimizde ısıtıcılar ile telefon kurutmanın son derece tehlikeli olduğunun altını çizmemiz gerekiyor. Eski model telefonlarda çıkarılabilir bataryalar olmasına karşın yeni modellerde ne yazık ki bu opsiyon bütünüyle ortadan kaldırılmış durumda. Değim yerindeyse yeni model hiçbir telefonda çıkarılabilir bataryadan söz etmek mümkün değil. Fakat başarabilirseniz telefonunuzun gücünü kesmeniz oksitlenmenin önlenmesi için büyük önem taşıyacaktır. Ayrıca sıvı ile düşük miktarda elektrik teması olması elektriğin temel prensiplerine de uygun olmayacaktır. Kısa devre yapıp tüm cihazın yanması dahi mümkündür.

Sık yapılan hataların başında telefonların fön makinalarıyla kurutulmaya çalışılmasıdır. Çünkü bu yöntem 2 boyutlu yani yeşil siyah ekranlarda işe yarasa da dokunmatik ve yüksek hassasiyete sahip ekranlarda işe yaramayacak ve ekranın daha fazla bozulmasına neden olacaktır. Çünkü dokunmatik sıvısı ve lehim bağlantılarının ısıyla kuruması genleşmesi ekran yapışkanının camdan kopmasını tetikleyebilir. Bu nedenle yapmayın diye altını önemle çiziyoruz.

Ekran çalışıyor ama parlaklık görünmüyorsa nedeni nedir?

Islak telefonun kurtarılması noktasında yapılmaması gereken tüm yanlışları saydığımızda göre artık gerçek konuya girip yapılması gerekenler hakkında konuşmamız gerekiyor. Çünkü her iş kolunda olduğu gibi telefon tamir konusunda da profesyonel çalışma ve bilinçli müdahale son derece önemlidir. Bu nokta da bilgi birikim sahibi olmayan kişilerin muhtemel müdahaleleri arızanın daha da büyümesini hatta cihazın tamamen servis dışı kalmasını ortaya çıkartabilir.

Biz müşterilerimizden ve tüm sorun yaşayan müşteri adaylarımızdan beklentilerimizi şu şekilde özetliyoruz. Vakit kaybetmeden ofisimize gelin ve telefonunuzu doğru şekilde kurtaralım. Bu süre içinde acil bir işiniz varsa ve eğer bilgisayarınız ve telefonunuzda daha önce sağlanmış bir senkronizasyon bulunuyorsa sadece bilgisayar bağlantısı ile bilgilerinize erişmeniz ve bu bilgileri almanızdır. Fakat bu tavsiyemiz yine su temasına bağlı cihazlarda değil kırılan darbe görmüş ekran sorunu yaşayan müşterilerimiz içindir.

Firmamız ekran değişimi alanında sahip olduğu tecrübeyle her zaman müşterilerinin güvenliği ve bilgilerinin korunmasını amaçlayarak çalışmıştır. Göz önünde ekran değişimi yaparak cihazlarınız hakkında hiçbir endişeye kapılmamanız mümkün olmaktadır. Kadıköy ve tüm İstanbul da hizmet veren firmamız bölgenin ve şehrin en büyük ekran değişimi firmasıdır.

  • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

 

Yorum Yap