1. Ana Sayfa
  2. Blog

Batarya Ömrünün Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Batarya Ömrünün Bittiği Nasıl Anlaşılır?
+ - 0

Batarya ömrünün bittiği nasıl anlaşılır? sorusunun cevabı aslında birçok akıllı telefon kullanıcısı tarafından merak edilir. Akıllı telefonlarda sık sık yaşanan batarya sorunları günlük kullanımda ciddi problemlerin ortaya çıkmasına neden olur. Bu yüzden ilk olarak yapılması gereken bataryayı değiştirmek olmaktadır. Batarya değişimleri ise bazı kullanıcıların tereddüt yaşamalarına yol açar. Çünkü kullanıcılar batarya değişimi ile telefon içinde bulunan bilgilerin silineceğini düşünür. Yani batarya değişince içindekiler silinir mi? sorusu akıllara gelir. Ancak batarya değişimlerinde böyle bir şey söz konusu değildir. Batarya değişimi yapılırken asla telefon içinde bulunan bilgiler silinmez yanda herhangi bir şekilde zarar görmez.

Batarya ömrünün bittiği nasıl anlaşılır? Konusunda detaylı çözüm yöntemleri arıyorsanız, sizlere batarya problemleri konusunda yardımcı olmak isteriz. Kullanıcılar genelde akıllı telefonlarında şarj sorunları yaşamaları halinde bataryadan şüphelenir. Bunun yanında kendilerine sordukları bir başka soru da bozulan batarya nasıl düzelir? sorusu olmaktadır. Batarya ömrünün bitmesi sonucunda genel olarak yapılan işlem batarya değişimi olur. Çünkü batarya ömrünün bitmesi artık telefonun sağlıklı bir şekilde şarj olamamasından gün içerisinde şarj sorunları yaşatmasına kadar gider. Bu yüzden öncelikle yapılması gereken bataryada olan sorunun nelere bağlı olarak ortaya çıktığını bulmak ve ardından batarya değişimi gerekli ise yaptırmaktır.

Batarya Ömrünün Bittiği Anlamak Nasıl Olur?

Akıllı telefon kullanıyorsanız ve gün içerisinde beklenmedik şarj sorunları yaşıyorsanız, öncelikle telefonunuzda batarya kaynaklı bir sorun olduğunu bilmemiz gerekir. Batarya değişimi yapılacak bir telefon için en çok merak edilen konuların başında batarya değişince telefon sıfırlanır mı? sorusu gelir. Ancak kullanıcılar batarya değişimi sırasında bilgilerin silinebileceğini düşünse de böyle bir şey söz konusu değildir. Bu nedenle kullanıcıların merak etmesi gereken bir durum yoktur. Peki, batarya ömrünün bittiği tam olarak nasıl anlaşılır? Daha yakından bakalım.

  • Akıllı telefon bataryaları bazen gündelik hayatın içerisinde aniden düşüş yaşar. Şarj yüzdesi yüzde 40’lardan bir an da yüzde 20’lere kadar gelir. Bu durum bataryada bir sorun olduğu anlamına gelir.
  • Ayrıca telefonun şarj yüzdesinin oldukça yukarılarda odluğu anlarda birden düşmesi ya da telefonun kapanması yine batarya kaynaklı bir sorun olduğu anlamına gelir.
  • Tabi bunların yanı sıra telefonun eskiden olduğu gibi kısa sürede değil de çok uzun bir zamanda şarj olması yine bataryada bir problem olduğunu gösterir.
  • Batarya sorunlarının ortaya çıktığını gösteren başka bir etken ise batarya şişmesidir. Hatta bazı akıllı telefonlarda kasanın çeşitli şekillerde eğilmesi ya da bükülmesi bunu açıkça gösterir.
  • Bunların dışında telefon sadece şarjdayken açık kalabiliyorsa, ortaya çıkan bu durum kesinlikle batarya değişimi yapılmasını gerektirir. Batarya artık ömrünü tamamlamış ve şarj dışında telefonu açık tutmaya gücü yetmemektedir.

Batarya Değişimi Garanti Kapsamında Mı Yapılır?

Telefonda ortaya çıkan arızaların garanti kapsamında çözüme ulaştırılması için öncelikle meydana gelen sorunun kaynadığında kullanıcı hatası olup olmadığına bakılır. Çünkü kullanıcı hatası olan telefonlarda batarya değişim de dahil olmak üzere garanti kapsamında hizmet verilmez. Ayrıca kullanıcılardan yine ücret alınır ve buna batarya ücreti de dahildir. Ancak kullanıcı hatası yok ise ve bataryada sorun kendiliğinden meydana gelmiş ise garantili hizmet verilir ve aynı zamanda kullanıcılardan ücret talep edilmez. Bu nedenle garanti kapsamında alınabilecek hizmetler için kullanıcı hatası oldukça önemli bir konumda yer alır.

Batarya Değişimi Hizmetleri İçin Bizi Tercih Edin

Telefonlarda meydana gelen batarya problemlerinde kaliteli ve hızlı çözümler ile öne çıkan firmamız, aynı zamanda alanında uzman ve tecrübeli kadrosu ile hizmet sunar. Bunun yanında son sistem ekipmanları ile hizmet verir ve batarya değişimleri sırasında telefon içerisinde yer alan verileriniz asla silinmez. Bu konuda her zaman için bize güvenebilir ve gönül rahatlığı ile telefonlarınızı emanet edebilirsiniz. Ayrıca firmamız, her zaman parça ve işçilik garantili hizmetler sunar ve sizleri güvence altına alır. Siz de batarya sorunlarınızı uygun fiyatlarda ve kaliteli bir hizmet anlayışı ile çözüme ulaştırmak istiyorsanız, hemen firmamıza gelebilir ve sizlere sunduğumuz profesyonel hizmetleri daha yakından görebilirsiniz. Hızlı ve profesyonel çözümler için daha fazla zaman kaybetmeyin ve bir an önce bize ulaşın.

  • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

 

Yorum Yap