1. Ana Sayfa
  2. Blog

Android Pil Sağlığı Nasıl Bakılır?

Android Pil Sağlığı Nasıl Bakılır?
+ - 2

Android pil sağlığı nasıl bakılır? Konusunda detaylı bilgiler sunacağımız bu yazımızda sizler de pil sağlığı hakkında merak ettiğiniz her şeye ulaşabilirsiniz. Akıllı telefonların kronik sorunlarından biri olan pil sağlığı, kullanıma göre zamanla düşüşlere neden olur. Pil sağlığının yetersiz olması zaman içerisinde şarj konusunda çeşitli sorunların öne çıkmasını sağlar. Bu yüzden akıllı telefonlarda pil sağlığını öğrenmek ve buna göre gerekli önlemleri almak gerekir. Telefonlarda batarya sağlığı öğrenme ve pil ömrü konusunda birtakım bilgiler edinmek karşılaşılabilecek şarj problemlerinin de önüne geçer. Eğer pil sağlığı konusunda çeşitli önlemler alınmaz ise hiç beklenmedik anda şarj problemleri ile karşı karşıya kalınabilir.

Android pil sağlığı nasıl bakılır? Öncelikle Android modellerde pil sağlığını öğrenmek çeşitli yazılımlar ile gerçekleştirilir. Bu yazılımlar arasında en çok bilinen ve tercih edilenler arasında Battery Doctor ve Accubattery uygulamaları yer alır. Bu uygulamalar sayesinde android pil kapasitesi öğrenme konusunda detaylı bilgiler edinmek mümkündür. Ayrıca bu uygulamalar şarj ve pil ile ilgili pek çok yararlı işlevi de beraberinde getirir. Yapılması gereken sadece bu uygulardan birini indirmek ve telefona kurmak kadar kolay olur. Sonrasında ise Android telefonların pil sağlığı ile ilgili birçok bilgiye aynı anda ulaşılabilir.

Android Batarya Sağlığı Nasıl Öğrenilir?

Akıllı telefonlar pil ömrü genelde belirli bir kullana sonrasında düşmeye balar. Bunun soncunda kullanıcılar ise android batarya test ve kontrolleri gibi çalışmalar yapar ve bu şekilde ne kadar pil ömrü kaldığını öğrenmeye çalışır. Bu yazımızda ise sizlere bilgi pil sağlığı konusunda neler yapabileceğinizi anlatacak ve Accubattery uygulamasını tanıtarak pil ömrünüz hakkında bilgi edinmenizi sağlayacağız. Accubattery uygulaması ile hem pil ömrü hem de şarj kapasitesi konusunda pek çok işlevsel özellik ile karşılaşabilirsiniz. Şimdi, Accubattery uygulaması ile detaylı bilgilere daha yakından bakalım.

  • İlk olarak Accubattery uygulamasını indirin ve sonrasında kurun.
  • Accubattery uygulamasını yüklemenizin ardından pil ömrü sekmesinde yer alan bilgilerden pil sağlığınızı görebilirsiniz.
  • Şark verimliliği konusunda kullanıcılara yardımcı olan Accubattery uygulaması, telefonların şarj edilmesi sırasında alarm özelliği ile uyarı verir. Yani isterseniz telefonunuzu yüzde 80 seviyesine geldiğinde şarj olmasını durdurabilirsiniz.
  • Discharging sekmesini yer aldığı Accubattery uygulamasında, bu özellik kullanıcılara şarj süresini hesaplar ve mevcut şarjın ne kadar yeteceği konusunda bilgi verir.
  • Ayrıca Accubattery ile ortalama pil kullanımının ne kadar olduğunu ve her uygulama için ne kadar şarj harcandığını öğrenmek mümkündür.
  • Accubattery Health sekmesi de Android telefonlarda pilin eskime durumunu öğrenilmesine yardımcı olur.

Android Batarya Sağlığı Koruma

Android telefonlarda batarya sağlığının korumanın çeşitli yöntemleri vardır ve bu konuda ilk olarak karşımıza çıkan gereksiz uygulamaların arka planda çalışmasına izin vermemek ve bu uygulamaları kapatmaktır. Ayrıca arka planda hareketli ve canlı duvar kağıtları kullanmamak pil sağlığının korunmasına yardımcı olur. Bunların yanı sıra telefonlar her defasında yüzde 80 seviyesine kadar şarj edilirse pil ömrü uzar. Tabi Bluetooth, hücresel veri veya Wi-Fi gibi özellikler de kullanılmadıkları anlarda her zaman kapalı tutulmalıdır. Diğer yandan oyun oynarken telefonun şarja takılı olması da yine göz ardı edilmemesi gereken durumlar arasında yer alır.

Android Pil Sağlığı ve Batarya Sorunlarına Kesin Çözümler

Siz de Android telefonlarınızın bataryalarında birtakım sorunlar yaşıyorsanız ve bir türlü bunların üstesinden gelemiyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden bizimle iletişime geçin. Konusunda uzman ve deneyimli ekibi ile sizlere her anlamda yardımcı olan firmamız, telefonlarınızda gerçekleştirilen işlemler sırasında son sitem ekipman ve donanımlar ile hizmet verir. Aynı zamanda ömrü biten bataryalarınızı firmamız tarafından kaliteli ve uygun parçalar ile değiştirilir. Bunun yanında parça ve işçilik garantisi ile hizmet veren firmamız, aldığınız hizmet ile ilgili herhangi bir sorun yaşamanız halinde tekrar ücretsiz destek alma imkanı sunar. Bu şekilde bizimle her zaman kendinizi güvende hissedebilir ve telefonlarınız ile ilgili tüm sorunlar için bizi tercih edebilirsiniz. Android pil sağlığı ve batarya ihtiyaçlarınızda sizler için en doğru adres olduğumuzu söylemek isteriz. Siz de hemen Android telefonlarınızda yaşadığınız sorun ile ilgili bizi arayın ve sizlere hızlı ve kaliteli çözümler sunalım.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Kurdum o proğramı saglık durumunu göstermiyor

    • Hemen göstermez en az%20 şarj etmen gerekiyor uygulamayı kurduktan sonra dağa sonra sağlık kısmından öğrene bilirsin kullandıkça kendini optimize eder daha doğru sonuç gösterir sürekli kullanmanı tavsiye ederim güzel bir uygulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.