1. Ana Sayfa
  2. Genel

Akıllı Telefonumun Kamerası Çalışmıyor

Akıllı Telefonumun Kamerası Çalışmıyor
+ - 0

Akıllı telefonumun kamerası çalışmıyor şeklinde sıkça karşılaştığımız bu problem konusunda sizlere geniş çaplı bilgiler vermek ve yaşadığınız bu sorundan kısa süre içerisinde sizi kurtarmak istiyoruz. Siz de ön kamera çalışmıyor ya da arka kamera çalışmıyor gibi şikayet başlıkları ile çeşitli forum sitelerinde karşı karşıya gelmişsiniz. Bu nedenle kamera problemlerinin her iki kısımda da meydana gelebileceğini söylemek yanlış olmaz. Eğer siz de akıllı telefonunuzun ön ya da arka kısmında bulunan kameralarından birinde sorun yaşıyorsanız, sizlere sunacağımız bilgilere göre yaşadığınız sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Akıllı telefonumun kamerası çalışmıyor diyorsanız ve bu konuda nasıl çözüm yolu geliştireceğinizi düşünüyorsanız, siz de kamera sorunu karşısında hangi püf noktalar belerdir? Ve yaşanan bu sorunun üstesinden nasıl geliniz? Bizimle öğrenebilirsiniz. Akıllı telefonunuzda bulunan kameralardan birinde sorun yaşıyorsanız ve bu sorunun üstesinden gelemiyorsanız, yapmanız gereken mevcut sorunun hangi nedenlere bağlı olarak ortaya çıktığını öğrenmek ve daha sonra ise bu nedenlere göre çözüm yoluna gitmektir. Peki, akıllı telefonlarda ön ya da arka kameralarda oluşan sorunlar için çözüm yöntemleri nelerdir? daha yakınan bakalım.

Akıllı Telefonumun Kamerası Çalışmıyor Neler Yapabilirim?

Akıllı telefonlarda en çok yaşanan problemler arasında kameraların açılmaması da yer almaktadır. Bazen kamera ikonuna tıklandığında kamera aniden donar ya da hiçbir şekilde açılmaz. Telefonlarda yaşanan bu sorunun çeşitli nedenler olabilir. Örneğin bunlardan biri düşme ya da darbe almasıdır. Hatta kullanıcıların telefon düştü kamera çalışmıyor gibi şikayetler ile veryansın ettiğini ve yaşanan sorun ile ilgili çözümler aradığını söylemek mümkündür. Peki, herhangi bir nedenle akıllı telefonların kamerası çalışmadığında neler yapılabilir? detaylı bir şekilde inceleyelim.

  • Akıllı telefonlarda kamera çalışmamasının ilk nedenlerden biri telefonun düşmesi veya darbe alması olarak karşımıza çıkar. Telefonun sarsılması ile kamera donanımın d birtakım sorunlar oluşabilir ve bunun ardından ise kamera açılmayabilir. Eğer bu durum donanım kaynaklı ise kameranın değiştirilmesi gerekebilir.
  • Kameranın açılmamasının başka bir nedeni ise uzun süre açık kalmasıdır. Böyle bir durumda yapılması gereken telefonun tamamen kapatılması ve 5 – 10 saniye kadar bekleyerek telefonun tekrar açılmasıdır.
  • Pil seviyesi düşük olan çoğu Android modelinde kamera açılmaz ve bu nedenle fotoğraf ya da video çekimine izin vermez. Bu nedenle ilk olarak yapılması gereken telefonun şarj edilmesi ve belirli bir seviyeye gelene kadar kameranın açılmamasıdır. Şarj yeteri kadar dolmasının ardından kamera açılacak ve kullanıma uygun hale gelecektir.
  • Telefonu fabrika ayarlarına döndürmek ya da sıfırlamak da yine kameranın açılması için çözüm yöntemleri arasında yer alır. Genelde yazılım kaynaklı bazı problemlerden telefonu tamamen ilk ayarlarına döndürmek yine çözüme ulaşma konusunda etkili olabilir.
  • Diğer yandan telefonların her zaman güncel yazılıma sahip olması gerekir. Bu nedenle eğer yazılımınız güncel değil ise güncellemeniz de fayda vardır.
  • Yeterli hafıza yoksa yine kamera açılmaz ve kullanılamaz. Bu durumda yapılması gereken hafızada yer açmak için birtakım uygulama, fotoğraf ya da video silmektir. Hafızada gerekli yerin açılması ile kamera tekrar sorunsuz bir şekilde kullanılabilecektir.
  • Eğer telefonunuzda SD kart varsa ve kamera açılmıyorsa bu durumda yapılması gereken de bazen SD kartın biçimlendirilmesi olabilir. Bu yüzden SD kartın biçimlendirilmesi ardından kamera tekrar kontrol edilmelidir.
  • Bunlara rağmen hala kamera açılmıyor ise donanım kaynaklı bir problem olabilir. Bu tür durumlarda ise parça değişimi ya da kameranın tamamen değişmesi gerekebilir.

Akıllı Telefonumun Kamerası Sorunlarında Kaliteli Hizmetler

Telefon kameralarında yaşanan problemlerinde hızlı ve güvenilir bir şekilde giderilmesinde önemli bir konumda yer alan firmamız, siz müşterileri için kaliteli çalışmaları ve son sistem ekipmanları ile hizmet sunmaktadır. Ayrıca tüm çalışmalarında parça ve işçilik garantili hizmetler ile öne çıkan firmamız sayesinde siz de kendinizi güvence altında hissederek hizmet alabilir ve başta telefon kameralarınızda yaşadığınız sorunlar olmak üzere diğer tüm problemler için bizi tercih edebilirsiniz. Sizlere deneyimli ve tecrübeli personelleri ile hizmet sunmakta olan ve kaliteden ödün vermeden gerçekleştirdiği çalışmaları ile sektör bünyesinde en uygun fiyat aralıkları ile telefon arızalarını gidermekte olduğumuzu belirtmek isteriz. Kaliteli ve güvenilir bir telefon servisi arıyorsanız, hemen bizimle iletişime geçin ve sizlere en kısa süre içerisinde sorunsuz hizmetler sunalım.

  • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

Yorum Yap