1. Ana Sayfa
 2. Blog

Akıllı Telefonlarda Ekranda Titreme Sorunu

Akıllı Telefonlarda Ekranda Titreme Sorunu
telefon ekranlarında titreme sorunu çözümü
+ - 0

Akıllı telefonların kronik sorunlarından biri haline gelen ekran titremesi, son dönemlerde birçok kullanıcının yaşadığı telefon ekranlarında titreme sorunu çözümü sorunlar arasında yer almaktadır. Ekran birtakım nedenlere bağlı olmak kaydıyla titreme ya da kararma meydana gelir. Böyle bir durumda kullanıcıların telefonlarını istenen şekilde kullanması zorlaşabilir. Eğer siz de telefon ekran titreme sorunu çözümü için ne yapmanız gerektiği konusunda ilgi sahibi değilseniz, sizlere bu konuda yardımcı olacak birtakım özüm önerileri sunmak ve ekran sorunlarında sizlere yardımcı olmak isteriz.

Telefon Ekran Titreme Sorunu Çözümü

Akıllı telefonlarda ekranda titreme sorunu konusunda siz de detaylı bilgiler almak ve yaşadığınız bu sorunu çözmek için sizlere sunacağımız adımları sırayla uygulamanızda fayda vardır. Bunun yanında sorunun çözümüne geçmeden önce ekranda neden titreme meydana gelir bunlara göz atalım ve ekran titremesinin nedenleri konusunda da sizlere bilgi vermeye çalışalım.

Akıllı Telefonlarda Ekranda Titreme Problemi Nedenleri

Akıllı telefonlarda sıkça görülen problemlerin başında gelen ekran titremeleri, çoğu zaman kullanıcıların istenmedik durumlar ile karşılaşmasına zemin hazırlar. Telefon ekranı belirgin bir şekilde titremeye başlar ve bu titremenin yanında bazen kararmalar meydana gelir. Ekran aniden kararır ve kısa bir süre sonra geri döner. Böyle bir durumda ise kullanıcıların telefon ekran titremesi ve kararması gibi sorunlardan şikayet ettiğini söylemek yanlış olmaz. Peki, akıllı telefonlarda ekran titremesi problemleri neden olur? bunlara bakalım.

 • Telefonun otomatik aydınlatma özelliği aktif olduğunda ekran titremesi meydana gelebilir.
 • Telefona kısa bir süre önce kurulan herhangi bir uygulama ekran titremesine yol açabilir.
 • Telefon bataryasından kaynaklanan ekran titreme problemlerinin de olduğunu söylemek yanlış olmaz.
 • Eğer telefonun İşletim sisteminde farklı nedenlere bağlı olarak bir çalışma sorunu meydana geldiyse bu durum da ekranda titreme oluşturabilir.
 • Yine telefon güç tasarrufu modunda kullanıldığında ekran titremesi sık görülen problemler arasında karşımıza çıkar.
 • Telefonun düşmesi ya da bir yere çarpması sonucunda darbe alması da ekranda titreme probleminin ortaya çıkmasına neden olur.

Telefon ekranlarında titreme sorunu çözümü için Yukarıda anlatmaya çalıştığımız nedenler genel olarak akıllı telefonların ekranlarında titreme ya da kararma gibi durumlar meydana getirir. Ayrıca özellikle bazı Samsung akıllı telefonlarda bu durumda daha sık bir şekilde görülmekte ve kullanıcıların zor anlar yaşamalarına neden olmaktadır. Hatta çeşitli internet platformlarında j7 ekran titremesi neden olur? şeklinde sorular ile yaşadığı probleme çözüm aramaktadır. Bu nedenle biz de sizler için akıllı telefon ekranlarında yaşanan ekran titreme problemlerinin nedenlerini sıralamaya çalıştık. Şimdi ise çözüm yolları ile bilgiler vermeye çalışalım.

Akıllı Telefonlarda Ekranda Titreme Sorunu İçin Çözüm Yöntemleri

Akıllı telefonların ekran titreme problemlerini çeşitli çözüm yolları ile ortadan kaldırmak mümkün olabilir. Ancak öncelikle sizlere sunacağımız çözüm yollarını denemeniz de fayda vardır. Yapmanız gereken çözüm yollarını denemek ve bunun sonrasında sonuçları yakından görmektir. Şimdi, akıllı telefonlarda ekran titreme problemleri nasıl çözülür? daha yakıdan göz atalım.

 1. Telefonlar genelde otomatik aydınlatma özelliği kullanılır. Böyle bir durumda ise ekran titremesi gibi sorunlar meydana gelebilir. Yaşanan bu durum karşısında otomatik özelliğin deaktif edilmesi sorunu çözebilir.
 2. Telefona son dönemlerde kurulan bir uygulama da ekranda titreme oluşturabilir. Bu yüzden en son kurulan uygulamaların telefondan kaldırılması da yine çözüm yolları arasında yer alır.
 3. Batarya kaynaklı sorunlar da yine ekran titremesi meydana getirir. Böyle bir sorun karşısında telefon şarjı bitene kadar beklenmeli ve şarkı tam dolana kadar kapalı bir şekilde şarj edilmelidir. Bunun ardından telefon açılarak ekran test edilebilir.
 4. İşletim sistemi kaynaklı problemlerde ise telefonu fabrika ayarlarına döndürmek de çözüm yolarından biridir.
 5. Güç tasarrufu modu da ekran titremesine yol açar ve bu moddan çıkılarak ekran kontrol edilmelidir.
 6. Ekran darbe alması nedeniyle de titreme meydana getirebilir. Genelde donanım kaynaklı olarak ortaya çıkan bu durum, ekran değişimini zorunlu hale getirebilir.

Akıllı Telefonlarda Ekranda Titreme Sorunu İçin Profesyonel Çözümler

Eğer siz de telefonunuzda herhangi bir şekilde ekran titremesi gibi problemler yaşıyorsanız, bu konuda sizlere kaliteli ve hızlı çözümler sunan firmamıza gelebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece bizimle iletişime geçmek ve bunun ardından konusunda uzman personellerimiz ile profesyonel çözümler elde etmek kadar kolaydır.

Ekran titremesi ile ilgili videomuzu izleyip kanalımıza abone olabilirisiniz

Yorum Yap