1. Ana Sayfa
  2. Blog

Akıllı Cep Telefonu Yere Düştü Açılmıyor Ne Yapmalıyım?

Akıllı Cep Telefonu Yere Düştü Açılmıyor Ne Yapmalıyım?
+ - 0

Akıllı cep telefonu yere düştü açılmıyor ne yapmalıyım? siz de bu konuda detaylı bilgiler edinmek ve telefonunuzun yere düşmesi halinde ne yapmanız gerektiğini merak ediyorsanız, sizlere bu konuda yardımcı olabiliriz. Son zamanlarda akıllı telefonlar ile ilgili yaşanan sorunlar arasında genelde telefonların yere düşmesi sonucu ortaya çıkan arızalar yer alır. Düşmenin şiddetine göre farklı şekilde problemler ortaya çıkaran akıllı telefonlar, bazen tekrar açılmayabilmekte ve daha ciddi sorunlara sahip olabilmektedir. Telefon yere düştü açılmıyor şarj olmuyor bunlardan biri olarak karşımıza çıkar ve telefon düşme sonrasında hiçbir şekilde şarj olmaz. Donanımsal bir arıza olarak görülen bu durum karşısında yakılması gereken ise telefonun teknik servis tarafından incelenmesi olmaktadır.

Akıllı cep telefonu yere düştü açılmıyor ne yapmalıyım? sorusu için başka bir cevap ise telefonun öncelikle hangi nedenle açılmadığını tespit etmeye çalışmaktır. Çünkü telefonda meyana gelen arızanın bulunması aynı zamanda çözüm konusunda hızlı sonuç alınmasını sağlar. Örneğin ekranda çatlama ya da kırılma nedeniyle dokunmatik panelin bir kısmının ya da tamamının çalışmıyor olması ekran değişimini zorunlu hale getirebilir. Ayrıca telefon düştü ekran siyah ise yine aynı şekilde ekran kaynaklı bir sorun meydana geldiğini anlama zor olmaz. Ekranda oluşan sorunlar genelde ekran değişimi yapılmasını gerektirir. Bu nedenle telefon öncelikle teknik servis tarafından incelenmeli ve sonrasında ise gerekli görüldüğü taktirde ekran değiştirilmelidir.

Akıllı Cep Telefonu Yere Düştü Açılmıyor Çözüm Yöntemi

Akıllı telefonların yere düşmesi ile farklı donanımsal sorunlar meydana gelebilir. Bunlar arasında öne çıkanlardan biri ekran sorunları olur. Örneğin telefon yere düştü ses var görüntü yok ne yapmalıyım? şeklinde şikayet eden bir kullanıcının ilk olarak şüphelenmesi gereken kısım ekrandır. Çünkü telefonda ses olmasına rağmen görüntünün gelmediği durumlarda ekranda bir problem oluğu anlamına gelir. Düşme kaynaklı telefon ekrana görüntü atmıyordur ve bu gibi durumlarda profesyonel yardım alınması ve ekranın incelenmesi gerekir. Eğer teknik serviste ekranın tamir edilmesi mümkün değil ise yapılması gereken ekran değişimi olmaktadır. Bu yüzden akıllı telefonlarda ekran değişimi nasıl yapılır? buna bakalım.

  • Akıllı telefonlarda yapılan ekran değişimi genel olarak 30 dakika ile 2 saat gibi bir zaman aralığında gerçekleştirilir. Genelde ekran değişimleri oldukça hızlı bir şekilde yapılır. Ancak servis yoğunluğuna göre bu süre uzayabilir.
  • Ekran değişimi hizmetlerinde teknik servisler genelde alanında uzman teknisyenler çalıştırır. Bunun nedeni ekran değişimi yapılırken telefonun diğer donanımlarına zarar verilmemesini önlemektir.
  • Ekran değişimleri çoğu zaman parça ve işçilik garantisi altında yapılır. Bu şekilde ilgili servisten hizmet alan müşteri aldığın hizmet ile ilgili sorunlar yaşaması halinde ücretsiz destek alabilir.
  • Akıllı telefonların ekran değişimi telefon asla sıfırlamaz ve bunun yanında içinde yer alan uygulama, fotoğraf, video, oyun ve rehber gibi tüm bilgiler silinmeden kalır.
  • Kargo gönderim hizmeti ile ekran değişimi yaptırmak mümkündür. Telefon kargo yolu ile servise gönderilir ve değişim işlemi tamamlandıktan sonra aynı şekilde müşteriye geri yollanır.
  • Ekran değişimleri genel olarak son sistem ekipman ve donanımlar ile yapılır. Ayrıca değişimden sonra birtakım test ve kontrolleri ile ekranın çalışıp çalışmadığından emin olunarak müşteriye teslimat yapılır.

Akıllı Cep Telefonu Yere Düştü Açılmıyor Sorunu İçin Kesin Çözümler

Akıllı telefonlarda yaşanan ekran sorunlarında hızlı ve güvenilir çözümleri ile ön plana çıkan firmamız, aynı zamanda ekran değişimlerinde siz müşterilerine profesyonel çözümler sunar. Eğer telefonunuz yere düştüyse ya da herhangi bir şekilde darbe aldığı için açılmıyorsa yapmanız gereken hemen bizimle iletişime geçmektir. Firmamız, alanında uzman ve tecrübeli çalışanları ile telefonlarınızda meydana gelen arızalar için kaliteli bir işçilik sunar. Bunun yanında ekran değişimleriniz her zaman son sistem ekipman ve donanımlar ile yapılır. Parça ve işçilik garantisi ile hizmet verilen servisimizde almış olduğunuz hizmet ile ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, hemen servisimize gelebilir ve bizden ücretsiz olarak destek alabilirsiniz. Ayrıca firmamız, ekran değişimlerinde oldukça hızlı ve güvenilir tamir ve onarım hizmetleri verir. Siz de daha fazla zaman kaybetmeden bir an önce servisimize gelin ve profesyonel çözümlerimizden faydalanın.

Yorum Yap